Namams

Vasarnamis: nuomotis, pirkti ar statytis?

karkasinis vasarnamis

Artėjant vasarai visi pradeda dairytis į ežerus, į poilsiavietes. O kodėl gi pagaliau neįsigijus savojo prieglobsčio, į kurį galėtumėte nuvažiuoti savaitgaliais? Ar karkasinis vasarnamis apsimoka labiau nei kiekvieną vasarą nuomotis kambarį ar butą paplūdimyje?

Poreikio nustatymas

Jei kiekvieną vasarą nuomojatės būstą atostogoms, vis tiek susidaro suma, kurią galima būtų panaudoti vasarnamio statybai. Tačiau dažnai dėl statinio abejojama: kiek tai užtruks, kada tai atsipirks, galiausiai, ar tai verta. Norint tai nuspręsti, turite paanalizuoti save, savo atostogų įpročius ir poreikius:

  • ar atostogauti nuolat vykstate į tą pačią vietą? Jei kiekvienais metais pasirenkate vis kitą vietą atostogauti, tuomet nėra verta investuoti į stabilią vietą (nebent nuspręsite ją nuomoti kitiems).
  • Ar vasarnamis bus skirtas tik jums, ar jį galės nuomotis kiti žmonės? Vasarnamio nuoma, kada jūsų ten nėra, padidintų jūsų pajamas, tad statinys greičiau atsipirktų.
  • Ar galite šiuo metu tai įpirkti? Jei tai laikinas noras, geriau jo atsisakyti.

Pirkti ar statyti?

Jei nusprendėte, kad jums reikia nuosavo vasarnamio, tuomet galima spręsti kitą svarbų klausimą: ar vasarnamį turėsite statytis, ar geriau jį pirkti?

  • Paskaičiuokite statinio kainą: ar verta pirkti, ar geriau statyti naują? Pastarasis yra geresnis variantas tiems, kurie ieško namo, visiškai atitinkančio jų gyvenimo būdą, stilių.
  • Patikrinkite leidimus: ar jūsų norimoje vietoje galima statyti naują pastatą?
  • Ar tai bus mūrinis, karkasinis vasarnamis? Pastarieji tik dabar populiarėja, tad juos verčiau statytis.

Statyti paprastai vengiama dėl žinių apie statybą trūkumo. Įsivaizduojama, kad vasarnamio tektų laukti mažiausiai pusę metų, tačiau naudojant karkasus, tai galima atlikti per 3 – 4 mėnesius. Vasarnamio statyba rekomenduojama ne tik dėl to, kad galite pasirinkti, kur stovės jūsų antri namai, bet ir dėl didesnės pastato išvaizdos kontrolės. Reikia tiesiog susirasti tai, kas arčiausiai prie jūsų norų.

Pavyzdžiui, įmonės BakūžėLT projektai išsiskiria projektų įvairumu. Galite rasti ne tik vienaaukščius, bet ir kelių aukštų statinius, kurie yra šiuolaikiški, traukiantys akį. Jums tereikia pasirinkti susisiekti su specialistais, kurie galės papasakoti daugiau apie statybų eigą.

Nuosavas karkasinis vasarnamis – tai galimybė atostogauti, pabėgti nuo rutinos bet kokiu metu. Žinoma, sprendimas jį pirkti ar statytis turi būti pasvertas. Susisiekite su finansų konsultantu, statybos įmone, klauskite apie jus neraminančius dalykus. Priimkite sprendimą tik turėdami išsamią informaciją.