Namams

Užuolaidų pasirinkimas: į ką reikėtų atsižvelgti?

užuolaidos, langų uždangos

Be įvairių langų uždangų sunku įsivaizduoti tiek namus, tiek komercinės paskirties erdves. Karštą dieną, kuomet saulė negailestingai plieskia į langus ir ne tik įkaitina patalpas, bet ir trukdo atlikti įvairius darbus, užuolaidos suteikia apsaugą ir komfortą. Be to, tinkamai parinktos šios langų uždangos gali puikiai papildyti interjerą ir suteikti jam taip trokštamo žavesio bei jaukumo. Pakalbėsime apie šių stilingų tekstilės gaminių pasirinkimo kriterijus ir jų pritaikymą patalpoje.

 

Deranti spalva – gera pradžia

 

Turbūt nėra nieko blogiau už visiškai prie interjero nederančias užuolaidas. Jos išderins erdvės estetiką ir sukels gan rimtą stilistinį chaosą. Jeigu patalpos atspalvius rinkote ir derinote pagal 60-30-10 taisyklę, kurioje procentine išraiška proporcingai išreikštos trys interjere naudojamos spalvos, langų uždangos turėtų būti ne pagrindinės, bet antrinės spalvos. Tai yra, šios spalvos erdvėje turėtų būti perpus mažiau nei dominuojančios. Taip išlaikysite puikų balansą ir patalpa atrodys darniai.

 

Medžiaga svarbi ne tik estetikai

 

Medžiaga, iš kurios pagamintos užuolaidos, turi reikšmės ne tik tam, kaip jos atrodys Jūsų kambaryje. Medžiagos pasirinkimas turi didelę įtaką uždangos priežiūrai, ilgaamžiškumui ir šviesos pralaidumui. Ne paslaptis, jog daugeliui besirenkančiųjų svarbu, kad langų uždangos reikalautų kuo mažesnės priežiūros, būtų mažiau tepios ir lengviau valomos. Jau minėtas užuolaidų pralaidumas šviesai kartais nepakankamai įvertinamas, todėl įsigyjamos langų uždangos, kurios neužtikrina pakankamos apsaugos nuo šviesos ir neužtamsina kambario. Jeigu norite, kad į erdvę visiškai nepatektų šviesa (tai yra ypač svarbu naktį ar paryčiais), rinkitės iš užtamsinančio audinio pagamintas užuolaidas.

 

Storis ir ilgis

 

Langų uždangos – puikus būdas saugoti šilumą ir energiją tiek vasarą, tiek žiemą. Pavyzdžiui, storo audinio užuolaidos žiemą padės išlaikyti šilumą patalpos viduje, o plonesnės vasarą neleis kambariui pernelyg įkaisti. Renkantis ilgį galimi keli variantai: kabinti jas paliekant kelių centimetrų tarpą nuo žemės arba leisti joms lengvai kristi ant grindų, tačiau ne per daug. Per trumpos ar gerokai per ilgos uždangos neatrodys estetiškai ir tvarkingai.

Jei atsižvelgsite į šiuos kriterijus, išsirinksite ne tik stilingas, bet ir efektyvias, praktiškas užuolaidas, kurios džiugins savo teikiama nauda ilgai.