Uncategorized

Užsienio kalbos – šviesios ateities pagrindas

sih ispanu kalbos kursai Vilniuje

Yra sakoma, kad vieni žmonės yra gabūs matematikai ir skaičiams, o kiti žodžiams ir kalboms. Taip žmonės tarsi išskirstomi į dvi šalis. Iš tiesų, kalbų mokymasis net ir vadinamiems „tiksliukams“ gali būti smagi ir ugdanti veikla. Anot mokslinių tyrimų, tie, kurie visą gyvenimą mokėsi kalbų ar lavino savo kalbinius įgūdžius, buvo imlesni naujai informacijai, o senatvėje galėjo pasigirti geresne atmintimi. Kodėl dar kalbos yra laikomos ateities pagrindu?

Stiprina smegenų veiklą

Norėdami sustiprinti savo kūno raumenis, žmonės keliauja į sporto salę minti treniruoklių. O tie, kurie nori pasigirti geresniu protu imasi kitų priemonių: skaito knygas, mokslinius straipsnius, žaidžia atmintį lavinančius žaidimus, sprendžia kryžiažodžius ir mokosi kalbų. Štai pavyzdžiui, SIH ispanų kalbos kursai Vilniuje populiarūs ne tik jaunų žmonių tarpe, bet ir vyresniųjų. Čia ateina neretais atvejais ir jau vidutinio amžiaus asmenys, norėdami patobulėti, praplėsti savo žinomų kalbų ratą, išmokti kažką naujo ar atrasti naują hobį.

Senyvi žmonės kaip tik dar labiau yra skatinami mokytis kalbų, kai kur jiems taikomos ir nuolaidos, taip skatinant didesnį jų įsitraukimą. Ar tai bus anglų kalba, ar italų, ar prancūzų, kiekviena kalba gyvenime gali praversti. Štai, pasak mokslininkų, tie, kurie visą gyvenimą aktyviai mokėsi kalbų ir nenustojo lavinti savo įgūdžių, skaitė bei kalbėjo keliomis užsienio kalbomis, senyvame amžiuje rečiau sirgo Alzhaimerio ligomis, lengviau susidorojo su stresu ir netgi lengviau atsiminė įvairias skaičių sekas. Nebijokite mokytis kalbų – jos leis ne tik ateityje ne tik mąstyti šviesesniu protu, bet taip pat ir pasiekti karjeros aukštumų.

Pradėkite kuo anksčiau

Dažniausiai akcentuojama, kad mokytis kalbų pradėti reikia kaip įmanoma anksčiau. Dėl to, SIH ispanų kalbos kursai Vilniuje kaip ir kitų kalbų pamokos šioje mokykloje, organizuojamos net pačių mažiausiųjų grupėms. Mokytis ispanų kalbos dažniausiai aktualu tiems, kurie žada persikelti gyventi į šią šalį ar ateityje ten siekti aukštojo mokslo. Tačiau taip pat kartais leidžiama vaikams tiesiog rinktis, kokios kalbos jie norėtų išmokti. Ypač aktualu tiems vaikams, kurie jau nuo mažens yra dvikalbiai (pavyzdžiui, kalbantys lietuvių ir anglų kalbomis).

Kuo anksčiau vaikas pradės lavinti savo kalbinius gebėjimus, tuo geriau jo smegenys prisitaikys, susiformuos teisingi garsų tarimo įgūdžiai, kuriuos išsiugdyti ateityje gali būti daug sunkiau, nes bus pasibaigęs pereinamasis smegenų vystymosi laikotarpis ir teisingai tarti sudėtingesnius žodžius tampa daug sunkiau.

Kalbos gali tapti ne tik smagia veikla, bet ir hobiu ar net plačiomis ateities perspektyvomis. Todėl geriausia vaikus šiek tiek paskatinti arba leisti rinktis jiems patiems, kokią kalbą jie dar norėtų išmokti. Ne tik pagerinsite jo smegenų veiklą, bet taip pat ir padėsite kurti tvirtesnį pagrindą po kojomis ateičiai.