Namams

Susikurkite asmeninį savo vidinį parkelį

žoliapjovės traktoriukai paprastą sodą gali paversti tvarkingu asmeniniu parku

Kaip dažnai vasaros metu laiką leidžiate kieme? Spardote kamuolį su vaikais, žaidžiate badmintoną, rengiate šventes vidiniame kieme už namo ar tiesiog pasitinkate rytą vaikščiodami po dar drėgną, rasa nuklotą žolę su kavos puodeliu rankose? Vidinis kiemas dažnai yra bene geriausia privataus kiemo dalis. Tinkamai ją prižiūrint ji gali virsti asmeniniu privačiu parkeliu. Kaip jį tokį susikurti – pateikiame kelis patarimus.

Sodas – labai asmeninė zona

Kiekvienas savo sodą prižiūrime labai individualiai. Vieni stengiasi palikti kuo daugiau erdvės, kiti – apsodina turimą plotą vaismedžiais, treti ieško idėjų kaip susikurti jaukią laisvalaikio zoną, kurioje būtų ir vieno, ir kito. Savaime aišku, ir įrangos tam reikia gana skirtingos. Štai, pavyzdžiui, jei plotas didelis, erdvus ir neapsodintas medžiais, pilnai užtenka mažos vejapjovės ar net robotuko. O štai, kai plotas didelis ir dar pilnas įvairiausių kliūčių, kaip jaunų vaismedžių ir uogų krūmelių, labiau praverčia žoliapjovės traktoriukai. Aišku, pasirinkimas kiekvieno yra individualus, tačiau neretais atvejais, svarbiausiu aspektu tampa funkcionalumas, komfortas ir laiko taupymas. Tvarkinga, tačiau tuščia sodo erdvė nedžiugina, tad siūlome Jums pabandyti susikurti kažką išskirtinio.

Kūrybos procesas:

Jaukus, komfortiškas ir gražus sodo kampelis bus naudingas ir Jums, ir Jūsų vaikams, tuo labiau – augintiniams. Visiems reikia erdvės, o gamta – vienas geriausių vaistų. Tad pateikiame šiek tiek patarimų ką ir kaip daryti, kad turime sodo erdvė virstų kažkuo magišku.

• Apkarpykite dekoracinius medelius, gyvatvores ir stenkitės išlaikyti jų formą – priežiūra turi būti reguliari.

• Jei plotas didelis, geriausiu draugu taps žoliapjovės traktoriukai. Dažnai tenka išgirsti, kaip sudėtinga prižiūrėti didelį plotą, kuriame pilna vaismedžių ir kitokių, dažnai erzinančių ir darbo kokybę mažinančių kliūčių. Juk kuo jų daugiau, tuo ilgiau laiko užima visa sodo priežiūra. O sodo traktoriukai ne tik sutaupys laiko, bet dar ir tvarkingai apvažiuos kliūtis.

• Įsigykite lauko baldus: stalą, kėdes. Galbūt vietoj kėdžių norėsite rinktis pintą krėslą su paminkštinimu, o stalas bus žemesnis nei įprasti. Rinkitės atsižvelgdami į savo poreikius.

• Papuoškite medžius lemputėmis – vakarais jos suteiks daugiau jaukumo.

• Pakabinkite sūpynes. Tegul ant jų bus gera pasisupti ne tik vaikams, bet ir Jums prisiminti savo vaikystę.

Jaukumas – visa ko raktas. Orientuokitės į tai, kas gražu Jums ir po truputį suformuokite savo asmeninį parką, kuriame gera leisti laiką, ilsėtis ir pramogauti.