Laisvalaikiui

Spiningavimas

du vyrai žvejoja valtyje

Kaip ir yra įvairūs žvejojimo tipai, taip ir spiningavimas gali skirtis. Tą sako jau vien tai, kad net turimos meškerės yra skirstomos į keturias klases, kurios skiriasi viena nuo kitos pagal masalo užmetimo svorius. Lengviausioje klasėje naudojamos meškerės su trumpais kotais (1,5 – 2,1 m), kurios turi sverti iki 180 g. Vidutinės klasės meškerės yra iki 3 m ilgio ir sveria iki 220 g. Sunkesnio tipo meškerės, kurios naudojamos didelėms žuvims, būna ilgesnės nei 2,7 m ir sveria daugiau nei 220 g. Tačiau ši žvejybos rūšis skiriasi ne tik savo meškerėmis.

Spiningavimas populiarus tuo, kad vis atsiranda naujų jo rūšių, taktikų, leidžiančių vis kitaip pagauti norimą žuvį. Pavyzdžiui, vienas naujausių spiningavimo rūšių yra tvičingas. Tai naujai praktikuojama spiningo taktika, išpopuliarėjusi Kanadoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šios taktikos metu, svarbu voblerį iš vandens traukti šuoliais. Tačiau nė vienas žvejys neišduoda, kokio ilgio ar aukščio tie šuoliai turėtų būti. Patyrę žvejai pasakoja, kad tvičingo taktikos esmė yra pakeisti nustatytą tvarką, kaip juda vobleris, suteikti masalui daugiau judesio ir taip sudominti gaudomas žuvis. Žinoma, stengiantis panaudoti šią techniką, reikia masalą užmesti gana toli (apie 35 m). Naudojamas masalas turėtų būti pakankamai lengvas, kad vidury taktikos nepradėtų skęsti.

Kitas populiarus spiningavimo būdas yra „džigavimas“. Šis būdas naudoja kelias masalo pravedimo technikas, padedančias pagauti žuvį. Viso jų yra penkios:

  • Agresyvus;
  • Laiptuotas;
  • Paleidžiant pasroviui;
  • Šokdinimas dugnu;
  • Tolygus.

Pirmuosiuose keturiuose būduose masalas yra skandinamas iki dugno, tik penktajame jis paliekamas viršutiniame vandens sluoksnyje. Džigavimo būdą pasirinkti reikia pagal žuvis, kurias norite pagauti. Pavyzdžiui, tolygusis tinka norintiems pagauti lydekas ar ešerius, nes jie medžioja panašiame gylyje. Agresyvus ir laiptuotas skiriasi tuo, kad pirmuoju būdu masalas pašokdinamas ir iš karto pradedamas traukti, imituojant sprunkančią žuvį, o gaudant laiptuotoju būdu masalas vis pakeliamas, jam nespėjus nugrimzti ant dugno ir taip po truputį traukiant. Pasirinkus pasrovinį būdą (tinka šaltam vandeniui) svarbu, kad kabliukas neslinktų dugnu, o būtų truputį pakilęs.

Taigi jei siekiate, kad Jūsų spiningavimas vis tobulėtų, galite pabandyti žvejoti šiais būdais. Visuomet prisiminkite, kad reikia turėti papildomo masalo, jei jį prireiks pakeisti. Taip pat žuvis gali kirsti netikėtai – būkite pasiruošęs ją pagauti.