Laisvalaikiui

Spiningai

šokanti lašiša

Spiningavimas yra jau gana žinoma žvejybos forma, kuomet vietoje gyvo masalo yra naudojami įvairūs dirbtiniai masalai. Jie mėtomi į vandenį ir sukant valą bei keičiant meškerės pozicijas masalai pašokdinami, kad imituotų tikrų žuvelių judėjimą. Šis žvejojimo tipas išsiskiria ir tuo, kad jam taip pat gaminamos specialios meškerės – spiningai.

Naudojamos meškerės skiriasi svoriu, ilgiu bei naudojama medžiaga. Pagal masalo svorį meškerės yra skirstomos į 4 klases pradedant nuo lengviausios (ultralight – UL) iki sunkiausios (heavy – H). Vidurinių klasių meškerės naudoja lengvus ar vidutinio svorio masalus. Priklausomai nuo pasirinktos klasės, skiriasi ne tik masalų svoris, bet ir reikiamos meškerės ilgis, svoris. Pavyzdžiui, lengviausioje klasėje gaudoma su labai lengvais masalais, o meškerių kotai būna iki 2,1 m. Sunkiausioje klasėje ne tik masalai sunkūs, bet ir naudojami spiningai daug ilgesnės – virš 2,7 m.

Labai svarbios meškerės dalys yra meškerykotis bei rankena. Nuo pirmojo priklauso, kaip bus galima manevruoti masalą, kaip jis išliks, o pastarasis svarbus patogumo prasme. Spiningams svarbus lankstumas – greitieji linksta viršutiniame ketvirtyje, lėtieji per visą ilgį, todėl rekomenduojama rinktis meškerykotį iš anglies pluošto. Ši medžiaga ne tik labai lengva, bet ir leidžia manevruoti. Kitos galimos medžiagos yra stikloplastikas bei grafitas. Pastarasis yra kaip kompromisas tarp abiejų medžiagų, mat stikloplastikas yra sunkesnis. Jį rekomenduojama pirkti tik pradedantiesiems, kurie nori daugiau susipažinti su šiuo žvejybos būdu.

Spiningo rankena paprastai yra gaminama iš kamščio, mat ši medžiaga patogiai jaučiasi delne, neslysta. Rankena gali ir būti prisukama prie meškerės, tačiau tai dažniausiai taikoma dvirankiams spiningams. Taip pat dėl didelio dydžio, tokie spiningai nėra tokie patogūs valtyje – jais galima žvejoti tik nuo kranto. Žvejojant valtyje, paprastai renkamasi lengvos arba lengviausios klasės spiningavimo meškerės, kurių ilgis yra iki 2,1 m.

Renkantis meškerę, nepamirškite apgalvoti, kokią žuvį ketinate gaudyti. Jie gali skirtis, jei tikitės pagauti ešerius, upėtakius, lydekas. Prie meškerių geriausia rinktis pintą valą, kuris yra labai stiprus, bet ir leidžia lengvai judinti masalą. Jei norite patikimo meškerykočio, įsigykite jį iš jau žinomų gamintojų:  Shimano, Daiwa, Cormoran, G. Loomis.