Darbas

Šlifavimo diskų pasirinkimo kriterijai

Paskelbta
Šlifavimo diskai, kampinis šlifuoklis, šlifavimo reikmenys

Ne paslaptis, jog norint darbus atlikti kokybiškai ir ekonomiškai, po ranka visuomet reikia turėti tinkamas priemones. Kitu atveju rizikuosite negauti norimo rezultato arba pakenkti įrangos ilgaamžiškumui, naudojant ją ne pagal paskirtį. Šlifavimas – viena iš sričių, kurioje neretai padaroma klaidų renkantis darbui reikalingas priemones. Šis procesas atliekamas tuomet, kai reikia pašalinti dažus nuo paviršiaus, sulyginti aštrius kampus po pjovimo. Tam, kad viskas eitųsi lyg iš natų, rankantis šlifavimo diskus vertėtų atsižvelgti į tam tikrus aspektus.

Norima šlifuoti medžiaga

Šlifavimo diskai yra pritaikyti skirtingiems metalams ir, siekiant užtikrinti efektyvų darbą bei ilgaamžiškumą, pirmiausia reikia įvertinti, kokį metalą norėsite šlifuoti. Įprastai, kietesnėms medžiagoms šlifuoti yra naudojamas minkštesnės sudėties diskas, o minkštesnėms medžiagoms – atvirkščiai. Pavyzdžiui, jeigu reikės dirbti su plienu, rinkitės tik jam skirtus šlifavimo diskus.

Medžiaga, iš kurios pagamintas diskas

Priklausomai nuo metalo, dažniausiai sutinkami iš šių medžiagų pagaminti diskai:

  • Aliuminio oksidas. Tinkamas daug geležies sudėtyje turintiems metalams ir tvirtam, aukštos klasės aliuminiui šlifuoti.
  • Cirkonio aliuminis. Ši medžiaga pravarti tuomet, kai reikia didelio šlifavimo greičio geležingiems metalams ir tvirtam aliuminiui.
  • Silikono karbidas. Iš šios medžiagos pagaminti šlifavimo diskai tinkami minkštiems, mažai geležingiems metalams: variui, bronzai, kaliajam plienui.

Šlifavimo metu susidaro didelė trintis, todėl blogai pasirinktas diskas gali greitai įkaisti, blogiau šlifuoti ir veikti trumpiau. Pavyzdžiui, minkšto abrazyvo diskai apdirbs daugiau paviršiaus per tą patį laiką ir mažiau įkais. Visgi, kietesnius diskus dažniausiai bus įmanoma naudoti ilgesnį laiko tarpą.

Šlifavimo greitis ir disko profilis

Visuomet atsižvelkite į savo šlifuoklio parametrus – ant jo turėtų būti nurodytas maksimalus šlifavimo greitis bei disko dydis. Pasirinkę netinkamo diametro ar greičio šlifavimo priemones dirbsite neefektyviai ir galite netgi sukelti didesnį pavojų sau be aplinkiniams. Jeigu šlifavimo diskai pernelyg greitai nusidėvi, tikėtina, kad darbas atliekamas pernelyg sparčiai arba diskai sukasi per lėtai. Disko struktūra, lankstumas taip pat gali daryti įtaką darbui.

Tikimės, kad šie patarimai padės išsirinkti tinkamus šlifavimo diskus, kurie leis dirbti kokybiškai, efektyviai ir, svarbiausia, saugiai.