Kita

Revoliucija buityje, arba kaip veikia robotai

Išmanių technologijų populiarumas kasmet tik auga. Išmanūs telefonai, planšetiniai kompiuteriai, galų gale – išmanūs robotai namams. Jie veikia tyliai, efektyviai ir gyvenimą paverčia bemaž dvigubai, o gal ir trigubai, lengvesniu nei jis buvo iki tol. Ar Jums jie atrodo pernelyg sudėtingi? Neskubėkite spręsti iš pirmo žvilgsnio. Šįkart kalbame apie jų veikimo principą.

Langų valymo robotai

Išmanumas šiandien yra raktas į paprastą ir lengvą gyvenimą. Ir nors gali atrodyti, kad visokie išmanūs robotai verčia mus tinginiais, iš tiesų jie tik skatina mus daugiau laiko skirti savo pomėgiams. Štai robotas langų valymui leis Jums sutaupyti laiko knygai ar mėgstamam serialui. Trumpai aptarkime jo veikimo principą.

Pirma vertėtų akcentuoti, kad šis robotukas nuvalys ne tik Jūsų langus (nesvarbu, kokio jie bus dydžio), bet taip pat nuvalys ir nupoliruos veidrodžius bei apkalkėjusias vonios kambario plyteles. Kiekviename prietaise yra specialus vakuuminis siurblys, kuris leidžia robotui nesunkiai tarsi vorui važinėti vertikaliai. Tad jaudintis dėl to, kad jie nukris – tiesiog neverta. Taip pat komplekte yra specialios mikropluošto šluostės sausam ir drėgnam valymui. Kaip jie jaučia kliūtis? Roboto viduje yra specialūs lazeriniai jutikliai, kurie sinchronizuotai veikdami su navigacijos sistema aplenkia kliūtis dar jų nepasiekus.

Panašiai kaip robotas langų valymui veikia ir robotiniai dulkių siurbliai. Tik šie yra dar išmanesni. Jie lazerinių technologijų pagalba skenuoja Jūsų namus ir automatiškai sudaro viso būsto žemėlapį, taip patys pasirinkdami kokius maršrutu valyti namus bus efektyviausia. Jie turi  specialius filtrus, kuriuos lengva išimti ir išvalyti, o specialūs šepečiai susidoros net su didžiausiu kiekiu Jūsų augintinių plaukų. Be to, šie siurbliai patys grįš į krovimą vietą, kai baterija pradės sėsti.

Robotas vėjapjovė

Dar vienas išmanumu pasižymintis prietaisas, įvedęs buities darbuose revoliuciją – robotas vejapjovė. Analogiškai kaip ir siurblys, ji pati grįš į krovimosi stotelę, pasikraus ir vėl grįš baigti darbus. Taip pat aptinka ir aplenkia kliūtis, o pajutęs drėgmę grįžta į savo vietą ir darbą tęsia tik tuomet, kai žolė jau sausa. Net pati sudėtingiausia veja bus tvarkinga ir graži. Į jų vidų įmontuojama speciali navigacinė sistema, kuri neleis robotui išklysti pas kaimynus, o vagystės atveju suveiks signalizacija. Apsaugai sustiprinti taip pat naudojami PIN kodai ir slaptažodžiai.

Ar tai bus robotas langų valymui, ar išmanus siurblys, naudojimas ir veikimas itin paprastas, o palengvėjimą pajusti galima iškart. Kaip? Jūs turėsite daugiau laiko – sau, šeimai ir draugams. Namai ir kiemas bus tvarkingi, o Jūs – laimingi.