Namams

Pelėsis – bjaurus, bet įveikiamas

vėdinimo sistemos, pelėsis, apipelijusi siena

Pelėsis džiugiai sutinkamas ant sūrio ar vytintos dešros, bet ne ant sienos, baldo ar palangių. Deja, kiekvieną žiemą ši problema vis labiau plečiasi. Laimei, sprendimų tikrai yra – nuo chemijos iki paprasčiausiai efektyvios vėdinimo sistemos.

Kuo blogai pelėsis?

Pelėsis sutinkamas su pasipiktinimu dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, jis atrodo labai nekaip. Žalsvos ar net juodos dėmės, ilgainiui vis labiau besiplečiančios, visiškai neatrodo dekoratyviai. Antra, pelėsis gadina mūsų taip saugomą turtą. Baldai, kilimai, mediniai langai – ši gyvybės forma naikina kone viską, ką tik randa kelyje. Ką jau bekalbėti apie specifinį kvapą, kuri prisigeria net drabužiai…

Vis dėlto materialūs dalykai neturėtų būti vertinami kaip didžiausia pelėsio sukelta blogybė. Gerokai svarbiau – banalioji sveikata. Dėl pelėsio gali imti pykinti, svaigti ir skaudėti galva. Be to, dėl tokios priežasties dažniau ir rimčiau sergama viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Dar viena pasekmė juntama alergiškų žmonių. Norint išvengti tokių grėsmių, be vėdinimo sistemos ir kitų triukų išsisukti labai sunku.

Ką daryti?

Jei jau pavargote nuo nuolatinių pelėsio atakų, išmėginkite šiuos patarimus. Tik juos taisykite ne vieną kartą, o nuolat.

  • Nuosekliai, reguliariai valykite pelėsio pažeistas namų vietas.
  • Padenkite pažeistus plotus, jei tik įmanoma, specialia priemone. Dažniausiai jos sudėtyje yra chloro, tad nepamirškite gerai išvėdinti patalpų.
  • Iš namų išneškite, išmeskite visus daiktus, kurie yra pažeisti pelėsio.
  • Raskite, kodėl kondensuojasi drėgmė. Galbūt nenaudojate gartraukio, o gal tiesiog per retai vėdinate patalpas, o visi langai, durys yra labai sandarūs?

Tiesa, tokios priemonės tėra jau kova su pasekmėmis ir jų atsinaujinimo profilaktika. Jeigu norite ypatingo efekto, būtina pasirūpinti kokybišku vėdinimu – ir ne per langus, nes taip tiesiog išleisite šilumą.

Specialios vėdinimo sistemos – dalykas, sukurtas specialiai namų komfortui ir saugumui užtikrinti. Tokias sistemas esame įpratę matyti ir eiliniuose daugiabučiuose, tačiau šiandien jau reikia modernių sprendimų. Šiuolaikiškos sistemos, sudarytos iš didelių ar mini rekuperatorių – tai, kas padės atsikratyti pelėsio visam laikui.

Lengvai montuojamos, estetiškos sistemos – tai investicija į išties sveikatai palankią ir patogią gyvenamąją aplinką. Tiesiog pasidomėkite galimybėmis: juk tokios pastangos tikrai bus naudingos.