Namams

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamus svetainės baldus

sofos, namai, interjeras

 

Dažnas pritartų, kad svetainė yra ta namų vieta, kurioje praleidžiama itin daug laiko. Tai tarsi namų pagrindas, kuriame praeina daug malonių akimirkų – tiek ramus laikas su šeima žiūrint televizorių, tiek linksmi vakarėliai draugų apsuptyje. Ne naujiena, kad svetainės baldai tikriausiai yra tai, kas nulemia tiek erdvės išvaizdą, tiek jos praktiškumą kasdieniame gyvenime. Funkcionalios sofos, foteliai, stalelis yra tik dalis to, į ką verta atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausius svetainės baldus.

 

Kokia yra svetainės paskirtis?

 

Prieš pradedant rinktis norimus svetainės baldus, itin svarbu apgalvoti kokią funkciją svetainė atliks. Pagal tai, kam bus skirta ši erdvė, bus galima nuspręsti, kokie baldai yra tinkamiausi.

 

  • Jei namuose gyvena kiek didesnė šeima ir svetainėje su vaikais praleidžiama itin daug laiko, vertėtų pasirinkti baldus, kurie būtų komfortiški šeimos susibūrimams. Vieni pagrindinių svetainės baldų – foteliai, žurnaliniai staliukai, sofos ir spintos turėtų būti funkcionalūs ir nereikalaujantys itin didelių pastangų juos prižiūrint.
  • Tuo atveju, jei svetainė dažniausiai bus skirta pasisėdėjimams su svečiais, galima rinktis ir kiek prabangesnius baldus, skirti daugiau dėmesio dekoracijoms ir įvaizdžiui. Vis dėlto, patogumas ir funkcionalumas neturėtų būti pamiršti.

 

Atsižvelgimas į svetainės paskirtį gali pagelbėti pasirinkti pačius tinkamiausius svetainės baldus, kurie puikiai atliks savo funkcijas. Nesvarbu, ar tai kasdieniai pasisėdėjimai su didele šeima, ar dažni pasibuvimai su svečiais.

 

Kaip bus išdėstyti baldai?

 

Prieš perkant svetainės baldus, būtų naudinga iš anksto apgalvoti, kaip patys baldai bus išdėstyti erdvėje. Atsižvelgimas į erdvės dydį ir būsimas baldų vietas gali palengvinti rinkimosi ir pirkimo procesą, kadangi žinant tikslų erdvės planą galima lengviau išsirinkti tiek baldų dydį, tiek formas. Žinant baldų išdėstymo planą, tinkamai pasirinkti foteliai, staleliai, sofos, dekoracijos leis svetainėje jaustis patogiai ir jaukiai.

 

Koks yra namų interjero stilius?

 

Būtų kiek keista, jei pasirinkti svetainės baldai itin skirtųsi savo stiliumi ir spalvomis nuo aplinkinių kambarių ir baldų. Nevertėtų pamiršti, jog namų interjere turi vyrauti harmonija, tad būtina atsižvelgti į bendrą namų stilių prie kurio bus taikomasi. Nesvarbu, namuose vyrauja modernus interjeras ar klasika alsuojantis interjeras, svetainės baldai taipogi turėtų būti pritaikyti siekiant estetiško vaizdo.

 

Tai, kaip bus įrengta namų svetainė turės nemažai įtakos kasdienio gyvenimo kokybei. Norint tiek estetikos, tiek kokybės, verta žinoti, kokia bus šios erdvės paskirtis ir kaip turėtų atrodyti galutinis svetainės vaizdas, o suderinti baldai ir kitos interjero detalės erdvę pavers stilinga ir jaukia.