Namams

Patalynė – lovos jaukumo rodiklis

dvigulės lovos, patalynė, miegamasis

Turbūt kiekvienas supranta, jog miegas – geriausia poilsio priemonė, todėl reikia pasirūpinti sąlygomis, kurios leistų gerai išsimiegoti. Nors miegamojo viengulės ar dvigulės lovos ir čiužiniai yra vienos pagrindinių sudedamųjų dalių, negalima nuvertinti patalynės svarbos. Patalynė svarbi norint pagerinti miego kokybę ir atsigulus į lovą jaustis kaip tarp debesų.

Įvertinkite patalynės medžiagą

Rinkitės aukščiausios kokybės medžiagą. Vienas populiariausių pasirinkimų – medvilnė. Tai orui pralaidus, natūralus audinys, kurį nesunku prižiūrėti. Taip pat labai populiarūs medvilnės audiniai. Jie yra kur kas pigesni už šimtaprocentinę medvilnę. Kita labai populiari medžiaga – linas. Nors ir yra natūralus bei orui pralaidus audinys, tačiau greitai susiglamžo ir gali prarasti savo išvaizdą.

Rekomenduojama rinktis patalynę, kurią gaminant nebuvo naudojami chemikalai. Jūsų pasirinkta viengulės arba dvigulės lovos atrodys kur kas gražiau, kadangi tokios cheminės medžiagos yra linkusios susiglamžyti ir prarasti formą.

Atkreipkite dėmesį į kambario spalvų paletę

Pasirinkti iš didelio prekių asortimento gali būti nelengva, todėl susiaurinkite savo paiešką atsižvelgdami į kambario spalvas ir kaip jas galėtumėte papildyti. Naudinga būtų atsižvelgti į spalvas, kurios dominuoja kambaryje, tačiau jei spalvos yra neutralios ir puikiai suderinamos su kitomis, rinkitės iš spalvų, kurios dominuoja tų metų dizaino topuose. 2019-ųjų „Pantone“ instituto pasirinkimas – koralų spalva. Šios spalvos patalynė gali puikiai papuošti miegamąjį ir sukurti jaukią bei malonę aplinką.

Dvigulės lovos – puikus būdas kartu su šalia miegančiu žmogumi rasti bendrą kambario interjero detalę, kuri tenkintų abiejų poreikius. Taip įsigysite bendrą prekę, kuria naudotis bus malonu abiems.

Įvertinkite kokio dydžio patalynės reikės

Neapsigaukite, renkantis patalynę nesirinkite tokių pat tikslių išmatavimų kaip lovos. Užklotas ant lovos turėtų būti šiek tiek didesnis. Jeigu užklotas bus mažesnis ir nebus pritvirtintas prie čiužinio miego metu susiraukšlės arba nukris nuo lovos. Pirkinį rinkitės bent jau 15-20cm didesnį nei pats čiužinys.

Prieš naudojant naują patalynę – išplaukite

Įsigijus ne organinę patalynę prieš naudojant pirmą kartą ją būtina išskalbti, jeigu esate jautrūs arba alergiški tam tikroms cheminėms medžiagoms. Nauja patalynė būna kieta ir standi, o skalbimas ją suminkština, todėl bus kur kas patogiau ir maloniau naudotis lovoje, kuri kvepia skalbikliu, o ne cheminėmis medžiagomis.

Atsižvelgę į šiuos patarimus galėsite džiaugtis pasirinkimu. Viengulės arba dvigulės lovos taps kur kas jaukesne ir mielesne vieta poilsiui.