Namams

Pasirūpinkite reikalinga sodo technika vasaros darbams

sodo technika

Tai, kad vasara jau ne už kalnų, nereiškia, kad su ja pasibaigs ir visi sodo darbai. Vasara – pats darbymetis, tad jei norite gražaus, tvarkingo kiemo ir vaisingo vasaros derliaus, vertėtų pasirūpinti keliais labai svarbiais įrankiais. O tuo pačiu priminsim ir apie svarbiausius sezono darbus – nuo žolės aeravimo iki sėjos.

Pirmiausia – sodo technika

Tiems, kuriems sodo darbų sezonas – pirmasis, vertėtų išsamiau pasigilinti apie reikalingą įrangą. Nes jeigu Jums atrodo, kad viskas ko reikia, tai žoliapjovė, vejapjovė ir dar koks nors kastuvas ar kauptuvas piktžolėms ravėti, tai Jūs labai stipriai klystate. Nes sodo priežiūra yra daug daugiau. Juk vasarą norisi ir šviežių bulvių, ir šviežių morkų, o dar kaip gerai būtų pagulėti ant šviežiai nupjautos žolės ir pasideginti… Taigi, gal pirmiausia ir aptarkime tai, ko prireiks, kad visu šituo vasarišku džiaugsmu galėtumėte džiaugtis.

• Norint džiaugtis gražia, tvarkinga ir tankia veja, pirmiausia ją labai labai reikia išaeruoti. Šis procesas vykdomas po žolės pjovimo, norint ją atgaivinti, pašalinant seną sausą žolę bei samanas, piktžoles. Tam dažniausiai reikalinga specifinė sodo technika. Na, kad ir labai specifinis daugiafunkcinis sodo traktorius arba specialus aeratorius.

• Ruošite dirvą ir kasite lysves bulvėms, morkoms ir kopūstams sodinti? Nepamirškite, kad įveikti ir paruošti didelį plotą žemės sėjai naudojantis paprastu kastuvu gali būti labai sudėtinga. Tad geriausia turėti kultivatorių. Jis gali būti netgi rankinis ar pajungiamas elektrą. Su juo darbus atliksite gerokai lengviau nei atrodo. Be to, ir greičiau.

• Aišku, reikės ir kastuvo, ir grėblio lapams grėbti, nebūtų nuostabu, jei prireiktų ir aukšto slėgio plovimo įrangos. Tad ji planuojate įsirengti pilnai sodą ir juo intensyviai rūpintis, prireikti gali visko.

Svarbiausi sezono darbai

Na, pabaigai, kai jau žinote, kokia maždaug sodo technika Jums reikalinga, taip pat reikėtų aptarti ir svarbiausius sezono darbus. Be to, kad teks bent du kartus per savaitę pjauti kiemo veją, nepamirškite jos iš anksto patręšti, taip ji augs tankesnė, sveikesnė ir gražesnė. Na, norint turėti tvarkingą veją rūpintis ja reikia panašiai kaip ir moters plaukais. Kuo labiau rūpinsitės ir neapleisite, tuo ji bus gražesnė.

Atėjus birželiui galite sėti morkas, ridikus, paprikas, žirnelius, pupeles, pomidorams ir agurkams taip pat dar nebus per vėlu. Jei birželį rimtai dirbsite, vasara bus derlinga ir džiaugsminga. Tad pasistenkite, kad gulėdami ant šviežiai nupjautos pievutės galėtumėte užkąsti ir šviežių daržovių salotomis.