Juvelyriniai dirbiniai

Papuošalų priežiūra: kaip išsaugoti grožį?

sužadėtuvių žiedai, žiedai ant raudono audinio, du auksiniai žiedai

Papuošalai – tai, kuo grožimės tiek kasdien, tiek ypatingomis progomis. Tačiau tam, kad papuošalais išties galėtume džiaugtis, turime juos kruopščiai prižiūrėti. Vestuvių ir sužadėtuvių žiedai, grandinėlės, auskarai, segės – dėmesio reikia skirti kiekvienam daiktui. Tereiks kruopštumo ir trupučio laiko.

 

Atskirkite papuošalų tipus

 

Geriausią rezultatą pasieksite, jei suskirstysite turimus papuošalus pagal tipus. Teisingai: neužtenka tik išsirinkti žiedus ar auskarus, ar kitokį papuošalą – reikia žinoti, iš ko jis pagamintas, kokių detalių turi. Juk vieni dekoruoti Svarovskio akmenėliais, o kiti – deimantais, safyrais ar smaragdais. Vieni būna auksiniai, kiti sidabriniai, o treti tik atrodo tokie arba tiesiog yra padengti brangesniu metalu.

 

Kiekvienam šiam tipui reikės savitos priežiūros, priklausančios būtent nuo aptartų kriterijų. Tad būkite atidžios.

 

Parinkite tinkamas priemones

 

Jei norite, kad paprasti ar sužadėtuvių žiedai, segės ir kiti papuošalai tviskėtų it nauji, reikės tinkamų tam priemonių. Labai pravers specialiai sidabrui skirtos servetėlės, taip pat – valomieji skysčiai (beje, servetėlės dažnai būna juose išmirkytos). Panašiai reikės atitaikyti priemones ir auksui, kitiems metalams.

 

Žinoma, galima naudoti ir paprastesnes priemones. Pavyzdžiui, sidabrui puikiai tiks netgi dantų pasta ar vilnonio audinio skiautė. Auksui taip pat galima rinktis audinius, tinka ir švelnus muilo tirpalas. Tik nepersistenkite – nereikia nei šiurkščių, abrazyvinių medžiagų, nei įnirtingo trynimo, gramdymo.

 

Reguliarumas – lengvesnei priežiūrai

 

Papuošalų priežiūra neturėtų būti atliekama paskubomis, kai jau žūtbūt reikia jais pasipuošti ir matote, kad jie atrodo nereprezentatyviai. Tiek sužadėtuvių žiedai, tiek kiti juvelyrikos dirbiniai niekuomet nebeatrodys kaip nauji, jei imsitės darbo kartą į kelerius metus. Tad kas kelis mėnesius nepatingėkite skirti priežiūrai 10 minučių. Vienu metu galite pamirkyti ar pašveisti ne vieną papuošalą, tad daug pastangų tikrai nereikės.

 

Tam, kad atrodytume puikiai, tikrai prireikia pastangų. Tačiau tame yra ir neprilygstamo, savito žavesio. Juk kai įdedame pastangų, tai labiau ir džiaugiamės rezultatais, labiau savimi pasitikime. Tad investicija į priežiūrą – tai investicija į gerą savijautą. O ar tai tikrai reikalinga ir prasminga, sprendžia kiekviena sau.