Kita

Panaudotos ir restauruotos ar naujos padangos – ką rinktis?

padangos internetu - pirkti reikėtų atsargiai

Atrodo, kad apie automobilių padangas jau žinome pakankamai. Ir kada keisti, ir kokias keisti, ir apie protektorių, ir dar daug visokių įmantrybių. Tačiau, kai ateina laikas pasirinkti, sprendimą priimti daug sunkiau. Ir klausimų iškyla gerokai daugiau nei žinome atsakymų. Tad šįkart apie padangas – kodėl jas reikia keisti, kada tai daryti ir kaip pasirinkti teisingai?

Pirkti internetu ar specializuotoje parduotuvėje?

Prekyba internetu šiandien – ypač populiari. Juk taip patogu apsipirkti neišeinant iš namų, gauti prekes tiesiai prie durų ir dar už geresnę kainą. Tačiau padangos internetu ne visada bus pats geriausias sprendimas. Ypač jeigu pirksite nepatikrinę pardavėjo, neįvertinę patikimumo ir pačios prekės kokybės. Tai dažniausiai daroma klaida.

Labai patogu pirkti padangas užsukus į pirmąją pasitaikiusią internetinę parduotuvę ir paskambinus skelbime nurodytu telefono numeriu. Tačiau kartais viskas priklauso nuo kelių mažų klaidų. Internetu nemažai pardavėjų prekiauja jau gerai panaudotomis ir nebegaliojančiomis padangomis. Kyla klausimas, ką reiškia „negaliojančios“? Tai pasirodo, kad padangos turi savo galiojimo laiką. Panašiai kaip įvairūs maisto produktai, padangos taip pat gali būti nebefunkcionalios, nors iš pažiūros – dar puikiai išsilaikiusios. Štai būtent tokias dažnai ir pardavinėja individualūs pardavėja skelbimų portaluose. Todėl geriausia – pirkti iš patikimo pardavėjų ar specializuotų automobilių atributų salonų.

Apie padangų galiojimą

Padangų galiojimas – 5metai nuo pagaminimo datos. Ši data yra nurodyta padangos vidinėje pusėje skaičiukais (dažniausiai tai keturženklis skaičius, kuriame pirmieji 2 skaitmenys reiškia metus, o likusieji – metų savaites). Šių skaičių net geriausiu regėjimu pasižymintis pirkėjus ir didžiausią ekrano rezoliuciją turintis asmuo nesugebės įžiūrėti. Kodėl? Nes individualių prekeivių parduodamos padangos internetu dažniausiai yra nufotografuotos taip, kad šių skaičiukų nesimatytų.

Vokietijoje už važinėjimą nebegaliojančiomis padangomis – griežtai baudžia, tačiau Lietuvoje toks įstatymas dar nėra numatytas. Ką tai reiškia? Kad daugelis lietuvių nusiperka atrestauruotas padangas importuotas iš užsienio. Čia jų galiojimo niekas netikrina, o štai vairuotojai ir neįspėjami, kad šios padangos nėra tinkamos. Restauruotos ir galiojimą praradusios padangos greičiau plyšta, greičiau dėvisi, dažnai neišlaiko nė poros sezonų. Be to, jų stabdymo kelias taip pat ilgesnis. O tai visiškai negarantuoja saugumo.

Jei jau svarstote – padangos internetu ar iš specializuotos parduotuvės, geriau jau rinkitės antrąjį variantą. Kitu atveju, atsižvelgti į pardavėją. Jei šis – žinomas prekės ženklas, turintis savo internetinę parduotuvę – puiku. Kitais atvejais, visada tikrinkite ir klauskite, iš kur ir kaip padangos atkeliavo. Išvengsite ne tik nelaimių, bet ir papildomų išlaidų, padangos pernelyg greitai susidėvėjus. Nes čia visada svarbiausia kokybė, o ne maža kaina.