Kita

Palėpė – romantiška erdvė jaunai merginai

Daug kam palėpės savaime asocijuojasi su romantika. Vaizdas, atsveriantis nuo aukščiausio namo taško – gamtos horizontai, platus dangus, saulė ir žvaigždės atrodo arčiau. Šioje būsto erdvė viskas kažkodėl atrodo kitaip. Nors dažnas lietuvis šią erdvę tiesiog apkrauna visais daiktais, kuriuos gaila išmesti, šią erdvę galima paversti ne tik sandėliu, bet ir puikia gyvenamąja erdve, kuri puikiai tiks romantiškos sielos merginai. Ko prireiks?

Iš sandėlio į gyvenamąją zoną

Pirmiausia verta pastebėti, kad ši erdvė ne tik dažnai apkraunama visais įmanomais daiktais, nuo nebenaudojamų sofų ir senų, tačiau vertingomis laikomų, paveldėtų komodų. Ši erdvė dažnai neturi tinkamų langų. Galbūt tai yra esminė priežastis, kodėl daugelis čia nieko neplanuoja keisti, o patalpą išnaudoja kaip didesnio masto sandėlį?

Todėl galima sakyti, kad pirmasis žingsnis, kurį reikėtų padaryti, norint paversti palėpę gyvenamąja erdve – įrengti čia langus. Kai tai padarysite, čia praktiškai galės pasitarnauti ir specialiai kuriami roletai plastikiniams langams. Jų pagalba langus bus galima patogiai pridengti nuo saulės. Dažnai šių langų niekas nedengia. Aišku, tai nebūtina, kai langai yra šiaurinėje pusėje. Tačiau jeigu šie yra pietinėje ar vakarinėje pusėje, juos pridengdami apsaugosite savo akis nuo spiginančių spindulių vidurdienį, kai saulė yra pačiame viršuje ir spigina intensyviausiai. Be to, taip pat išvengsite ypač įkaitusios patalpos.

Apstatome erdvę baldais

Savaime aišku, kad iki šio žingsnio dar prireiks ištinkuoti ir nudažyti sienas, pakeisti grindų dangą, rekomenduojama įrengti šildomas grindis, sutvarkyti užlipimą į palėpę. Tik po to pradedama svarstyti, kokių baldų čia prireiks. Jei palėpė nėra didelė, siūlome čia įrengti dar vieną miegamąjį. Galbūt tai bus svečiams, galbūt paaugusiems vaikams. Be to, miegamasis palėpė yra slapta visų jaunų romantiškų merginų svajonė. Tad jei čia įrengsite miegamąjį paauglei, Jums prireiks patogios ir daug vietos neužimančios lovos, rašomojo stalo bei nedidelės spintos.

Lovą praktiška statyti po langais, kuriuos dengia roletai plastikiniams langams. Specialus rėmelis, prilaikantis roletus, neleis jiems iškristi ir net darinėjant langą jie liks toje pačioje vietoje. Lova po langu į žvaigždes – tai ne tik jaukus, bet ir romantiškas sprendimas. O dienos metu, kai norėsis paskaityti knygą lovoje, bus patogu reguliuoti šviesos patekimą į patalpą.

Rašomasis stalas gali stovėti priešais lovą kitoje pusėje, palei sieną. Rekomenduojama prie lovos patiesti kilimą, o spintą statyti prie kitos laisvos sienos. Patalpos nereikėtų apkrauti, tegul lieka šiek tiek vietos ir pasivaikščiojimui. Lovą apkraukite pagalvėlėmis, kampe pastatykite didesnį toršerą su reguliuojamu šviesos intensyvumu ir štai – jauki ir romantiška erdvė, kurioje jau galima gyventi.