Namams

Nedidelio ploto svetainė: ką verta žinoti?

išskleidžiamas stalas, maža svetainė, pilka sofa

Nedidelių kambarių įrengimas dažnai sukelia nemažą galvos skausmą. Ypač, kai tas kambarys yra svetainė. Joje norisi būti tiek su šeima, tiek pasikviesti draugus. Kartais vietos, kur statyti norimus baldus tiesiog nėra kur – tokiu atveju gali būti naudingas fotelis-lova ar iškleidžiamas stalas. Taigi, kaip mažoje svetainėje viską suderinti ir paversti ją vieta, kurioje visi jaustųsi patogiai?

 

Pradėkite nuo apdailos

 

Tikriausiai kiekvieno kambario pagrindas yra tinkama jo apdaila. Tam, kad maža erdvė atrodytų didesnė, rekomenduojama atkreipti dėmesį į sienų, lubų ir grindų spalvas. Dažnai teigiama, kad šviesios spalvos tarsi vizualiai padidina erdvę. Be to, pasteliniai atspalviai tinka beveik prie visko. Svarbiausia išlaikyti balandą ir derinti skirtingus paviršius.

 

Įkvėpimui – vyraujančios tendencijos

 

Šiuo metu itin populiarūs įvairūs pilkos spalvos atspalviai. Jei naujai įrenginėjate svetainę, tai proga išbandyti šią tendenciją ir savo namuose. Verta išsirinkti keletą norimų tonų, kuriuos vėliau bus galima derinti su naujais baldais (spintelė, išskleidžiamas stalas ir pan.).

 

Išbandykite nestandartinius baldus

 

Mažos erdvės yra ta vieta, kurioje galima ir dažniausiai reikia pasitelkti kūrybiškumą. Taip atsiranda didesnė galimybė sukurti norimą rezultatą. Šiuo atveju labai įvairūs nestandartiniai baldai. Jie būna daugiafunkciniai, kai vienas gali atstoti keletą, arba reguliuojamo dydžio. Pagal poreikius juos išskleidžiant ar suskleidžiant.

 

Tokie pasirinkai ne tik gali padėti sutaupyti taip reikalingos erdvės, bet ir sukurti išskirtinį namų stilių. Spalvų ir tekstūrų pasirinkimas labai platus, todėl yra didelė galimybė išsirinkti kiekvienam. Renkantis būtent šias baldų charakteristikas, rekomenduojama atsižvelgti į prieš tai minėtą kambario apdailą.

 

Daugiafunkciškumas – verta išbandyti

 

Ryškus fotelis-lova gali pagyvinti interjerą ir tapti puikiu akcentu. Išskleidžiamas stalas nepamainomas vakarieniaujant su šeima ar draugais. Poreikiui esant prie jo galima sutalpinti nemažą būrį žmonių. Žinoma, toks baldas nuolatos nėra patogu, nes užima daug vietos. Taigi galite suskleisti jį ir džiaugtis didesne namų erdve.

 

Vis dar ieškote galimybių, kaip tinkamai įsirengti mažo ploto svetainę. Žinant šiuos dalykus, tai padaryti gali būti daug lengviau. Svarbiausia neperkrauti tokios erdvės nereikalingomis detalėmis ir panaudoti tinkamus baldus.