Darbas

Lauko terasa – nauja galimybė verslui

lauko terasos, medinė terasa, terasa verslui

Terasa jau senokai tapo ne tik dalimi, jungiančia sodą ir namą, bet ir stiliaus detale. Ji puikiai tinka tiek turintiems didelius privačius namus, tiek sodo namelius. Joje itin malonu poilsiauti ir leisti šiltuoju metų laiku. Tačiau vis dažniau terasos įrenginėjamos komerciniams tikslams restoranuose, kavinėse, verslo ir sveikatingumo centruose. Trumpai apžvelgsime, kaip pritaikyti terasą savo verslo poreikiams.

Pradėkite nuo terasos paskirties ir vietos

Nuo to, kokį žmonių kiekį norėsite sutalpinti terasoje, ir kokia veikla joje bus užsiimama daugiausiai, priklausys terasos dydis ir vieta. Jeigu kasdien karštomis vasaros dienomis ketinate sulaukti didelio klientų antplūdžio ir nenorite, kad karščiai kankintų Jūsų svečius, pasak Doremus.lt specialistų, lauko terasos įrengimas turėtų būti vykdomas šiaurinėje pastato pusėje. Tačiau užklupus šalčiams šilumos joje bus mažiau.

Nebijokite neįprastų formų

Egzistuoja keli terasų tipai: jos gali būti įrengiamos simetriškai ar asimetriškai pagal namą, arba pasižymėti netradicinėmis formomis. Nors teigiama, jog tinkamiausia prie namo esančios terasos forma yra stačiakampis, vis dažniau galima pamatyti ir kitokių formų – rombo, apskritimo ir t.t.

Pasirinkite norimas medžiagas

Dažniausiai terasose sutinkama medinė grindų danga, tačiau jų rūšių yra gana nemažai. Visgi, nerekomenduojama rinktis iš eglės ar pušies pagamintos dangos, kadangi ji nepasižymi patvarumu ir pernelyg sugeria drėgmę.

Doremus.lt siūlo lauko terasos įrengimui rinktis iš tvirtos, kokybiškos medienos ar jos kompozito pagamintą grindų dangą. Ji atrodo ypač stilingai ir yra labai universali – ją pritaikyti galima kone visur. Tiesa, medinė danga reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros nei kitos medžiagos, tačiau deramai prižiūrima gali tarnauti net iki kelių dešimčių metų.

Be abejo, jeigu norite pamiršti apie terasos priežiūrą, galite rinktis plyteles. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, ar terasa bus atvira šaltuoju, lietinguoju metų laikų – pasirinkus slidų plytelių paviršių, labai apsunkinsite vaikščiojimą. Jei norite medžio estetikos, galite rinktis plyteles, kurios vizualiai imituoja medžio paviršių.

Moderniai ir jaukiai įrengta terasa gali atverti naujas galimybes verslui. Tereikia turėti viziją, o  Doremus.lt komanda Jūsų lauko terasos idėją pavers realybe.