Namams

Lauko šviestuvų priežiūra

lauko šviestuvai

Šviesa lauke yra lygiai tokia pat svarbi kaip ir šviesa namų viduje. Jos planavimui reikėtų skirti taip pat nemažai dėmesio, nes tik tinkamai išdėlioti šviestuvai namo išorėje gali sukurti jaukumą bei komforto jausmą. Tačiau vien tik lauko šviestuvų pasirinkimas nelems gražaus Jūsų kiemo ar sodo vaizdo. Lauko šviestuvai turi būti prižiūrimi atitinkamai, reguliariai, antraip jų skleidžiama šviesa metams bėgant silpnės, jų dizainas taip pat keisis dėl aplinkos poveikio. Tad, kokią prižiūrą reikėtų užtikrinti lauko šviestuvams?

Įvertinkite lauko šviestuvų tipą

Šiuo metu parduotuvėse ir internete galima rasti labai platų šviestuvų pasirinkimą. Įvairūs modeliai dera skirtingais atvejais, todėl visų pirma ieškant apšvietimo sodui ar kiemui reikėtų įvertinti namo eksterjerą, sodo ar kiemo dydį, augalus bei kitas svarbias zonas, kurias reikia apšviesti.

Lauko šviestuvai gali būti pastatomi, kreipiamieji, sieniniai, pakabinami, grindinio ar lubiniai, montuojami pavyzdžiui, terasų ar lauko pavėsinių lubose. Priklausomai nuo to, kur planuojama montuoti šviestuvą ir kokius objektus jis turės apšviesti reikėtų rinktis ir būtent to tipo šviestuvus.

Pasirinkus grindinio šviestuvus patogiai ir efektyviai galima apšviesti takelius sode, žaidimo aikšteles. Lauko grindinio šviestuvai reikalauja dėmesio ypatingai po didelių liūčių ar sningant. Juos vertėtų laikas nuo laiko pavalyti, kad purvas, lietaus lašai neaptemdytų šviestuvo ir per jį skleidžiama šviesa būtų gana ryški. Žiemos metu nuo šviestuvų nepatingėkite nuvalyti sniego, nes per dideles pusnis gali visai nesimatyti sniego.

Pastatomi ir kreipiamieji šviestuvai reikalingi gėlynų, terasų, lauko baseinų ar panašių objektų grožiui išryškinti. Tokie šviestuvai reikalauja labai panašios priežiūros, bet skyrus truputį laiko jų priežiūrai jų skleidžiama šviesa galima džiaugtis labai ilgai.

Įvertinkite iš kokių medžiagų pagamintas šviestuvas

Lauko šviestuvai gali būti gaminami iš metalo, plastiko, jų gaubtai taip pat gali būti tiek plastikiniai, tiek stikliai. Iš kokių medžiagų pagamintas ir tų medžiagų savybes reikėtų įvertinti prieš įsigyjant lauko šviestuvą. Plačiau apie šviestuvų gamybos medžiagas dažniausiai galima rasti gamintojo puslapyje, informacinėse knygelėse, pridėtose šalia šviestuvų. Susipažinus su tuo, ilgainiui rūpintis lauko apšvietimo sprendimais gali būti kur kas lengviau.

Nepamirškite saugumo

Saugumas rūpinantis lauke esančiais šviestuvais taip pat svarbus. Ne vien tik lauko šviestuvų grožis turėtų būti svarbus, lygiai taip pat stenkitės rūpintis ir jų saugumu: nepalikite atvirų laidų, suskilus ar įtrūkus stikliniams gaubtams pakeiskite juos naujais ir pan. Taip galima išvengti drėgmės ar purvo patekimo į šviestuvo vidų, užkertamas kelias jo gadinimui nuo aplinkos poreikio. Be to, tokiu būdu nekyla pavojaus, kad į šviestuvą gali susižeisti, pavyzdžiui, maži vaikai, žaidžiantys kieme.

Taigi, itin didelių paslapčių kaip prižiūrėti lauko šviestuvus tikrai nėra, visgi šiek tiek laiko ir rūpesčio bent į pusmetį kartą jiems reikėtų skirti.