Namams

Lagom stiliaus miegamasis – susikurkite savo ramybės oazę

miegamojo interjeras

Skandinavų interjero stilius garsėja išskirtinia elegancija ir konkretumu. Jų interjeruose nebūna nereikalingų, nepraktiškų daiktų, kiekvienas baldas ir daiktas kambaryje dera vienas su kitu ir atitinka ten gyvenančių žmonių gyvenimo ritmą, filosofiją. Viena ryškiausių šio interjero stiliaus krypčių yra Lagom – ramios, be galo aiškios koncepcijos stilistika jaukiai namų atmosferai sukurti. Vis daugiau žmonių atranda ir praktiškai savo namuose išbando tokio stiliaus spalvų, baldų, formų ir funkcionalumo žaismą savo būstuose. Itin dažnai tokiu stiliumi nusprendžiama dekoruoti miegamąjį.


Kuo išskirtinis yra Lagom miegamojo interjeras?

Kaip ir kiekviena interjero stiliaus kryptis, taip ir skandinaviškasis Lagom turi aiškius savo bruožius, leidžiančius jį lengvai identifikuoti nuo kitų stilių.

  • Lagom stiliumi dekoruotas miegamasis išsiskiria natūraliomis, ,,žemiškomis“, pastelinėmis spalvomis. Tyri, paprasti spalvų tonai subtiliai dera tarpusavyje, sukuria spalvų dermią, kuri neerzina ir paverčia kambarį vieta, kurioje smagu tiek dirbti, tiek skaityti, tiek ilsėtis. Be to, prie švelnių atspalvių lengva derinti kitus objektus – baldus, augalus, meno kūrinius.
  • Orientuojamasi į natūralias medžiagas. Lagom stiliaus esmė – natūralumas, paprastumas ir aiškumas, viskas, ką gavo žmogus iš gamtos nuo seno. Taigi ir šioje interjero stilistikoje naudojami iš natūralių medžiagų pagaminti baldai, audiniai langams. Itin vertinamas natūralus medis – ąžuolas, uosis, pušis – audiniai paprastai yra oda, medvilnė, linas.
  • Miegamojo interjeras ir augalai. Lagom stiliumi dekoruoti miegamąjį nusprendusius žmones dizaineriai ragina nepamiršti natūralių žalių augalų. Augmenija neatsiejama šio interjero stiliaus dalis, be to kiekvienas augalas net ir niūriausiai erdvei suteikia jaukumo, šiltumo, su augalais tik dar labiau pateisinamas natūralumo, tyrumo pradas, kurį ir siekiama akcentuoti šiuo stiliumi.
  • Konkrečios formos ir minimalistinis dizainas. Skandinavai išlieka ištikimi sau ir net ir specifiniuose interjeruose renkasi aiškias, minimalaus dizaino formas. Labiausiai tai atsispindi balduose. Miegamajame galite rinktis griežtesnių formų dvigules lovas, komodas, šalia pastatyti marinistinių bruožų turintį fotelį. Visa tai derės tarpusavyje, atitiks pagrindinius poreikius – pailsėti ir atsipalaiduoti. Nieko apart funkcionalumo, praktiškumo ir harmonijos miegamajame nereikia. Susikoncentruoti ties ramybe ir jėgų atgavimu bus kur kas lengviau, jeigu baldai miegamojo interjere bus paprasti ir aiškūs. Norintiems žaismingų, elegantiškų dekoracijų vertėtų pasidairyti meno kūrinių, natūralaus audinio lovos užtiesimų ar pagalvių užvalkalų, augalų.

Kodėl tokio tipo miegamojo interjeras populiarus?

Miegamojo interjeras pagal Lagom principus bus patogus, į jį norėsis grįžti kaskart po sunkių darbų. Viskas šioje patalpoje primins ramybės oazę, kurioje bus gera būti su mylimu žmogumi ar atžalomis. Šiuolaikinėje žmonių kasdienybėje skubėjimas ir įtampa tampa natūraliais dalykais, todėl turėti vietą namuose, kurioje jauku, patogu ir ramu yra išties vertinga.