Sveikata

Kontaktinių lęšių rūšys: kada kokius pasirinkti?

astigmatiniai lęšiai, rega, sutrikimai

 

Kontaktiniai lęšiai – labai populiari regos korekcijos priemonė. Daugelis teigia, kad jie yra žymiai patogesni už akinius, todėl pasirenka nešioti būtent lęšius. Žinoma, kiekvieno žmogaus regos problema gali būti kitokia, todėl ir lęšiai turi turėti skirtingas savybes. Prekyboje galima rasti įvairių rūšių lęšių. Jie gali būti, pavyzdžiui, daugiafunkciai, spalvoti ar astigmatiniai lęšiai. Papasakosime plačiau apie jų skirtumus.

 

Lęšių rūšys pagal regos sutrikimą

 

Kaip jau minėjome, pirmiausiai lęšiai yra skirstomi pagal tai, kokią regos problemą jie turi koreguoti. Apibūdiname pagrindines jų rūšis.

 

  • Daugiažidiniai (daugiafunkciai). Šiuos lęšius dažniausiai nešioja pagyvenę žmonės, nes jie skirti senatvinės toliaregystės korekcijai. Su šiais lęšiais galima matyti įvairiu nuotoliu, todėl jie labai patogūs. Jie puikiai atstoja daugiafunkcius akinius.
  • Spalvoti. Šie lęšiai gali būti įvairių spalvų ar netgi su paveikslėliais ir raštais. Jie skirti pakeisti akies išvaizdą, todėl dažnai pasirenkami tiesiog dėl pramogos, o ne dėl regos korekcijos. Tai puikus pasirinkimas norint vakarėlyje atrodyti išskirtinai. Svarbu žinoti, kad net jeigu spalvoti lęšiai nekoreguoja regos, jų priežiūra yra tokia pat atsakinga kaip ir kitų rūšių lęšių.
  • Astigmatiniai lęšiai. Dar vadinami toriniais, skirti astigmatizmo korekcijai. Dažnai manoma, kad šį sutrikimą pakoreguoti pakankamai sudėtinga, tačiau šių dienų lęšių technologijos yra smarkiai patobulėjusios ir gali pakoreguoti net didžiausius regos pakitimus. Šie lęšiai pakeičia sferocilindrinius akinius. Turėtumėte žinoti, kad jeigu nekoreguojate šio sutrikimo, jis gali tik stiprėti, todėl rizikuojate turėti vis silpnesnį regėjimą.

Skirtingi lęšiai pagal nešiojimo laiką

 

Renkantis lęšius svarbu ne tik kokią regos problemą jie koreguoja. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kiek laiko juos galima nešioti. Pagal tai jie skirstomi į vienadienius, dviejų savaičių arba mėnesio nešiojimo. Iš tiesų, kai kurie lęšiai gali būti tinkami nešioti net 3 ar 6 mėnesiams.

 

Verta žinoti, kad tokio pačio regos sutrikimo lęšiai gali tikti nešioti ir dieną, ir mėnesį, tačiau ne visada. Pavyzdžiui, dažniausiai astigmatiniai lęšiai būna trumpesnio nešiojimo, ypač jeigu sutrikimas yra labiau pažengęs.

 

Prieš įsigyjant lęšius visada reikia apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinti regėjimą. Tik specialistas gali nustatyti jūsų problemą ir priskirti jums tinkamus lęšius bei duoti papildomų patarimų.