Namams

Kokios užuolaidos Jums tiks geriausiai?

užuolaida ir gėlė

Dieninės, tarpinės, naktinės užuolaidos – kokių reikia jums? Kokias geriausiai pritaikytumėte savo kambaryje? Tai priklauso nuo kelių veiksnių: kambario paskirties, sulaukiamo saulės spindulių kiekio, norimo privatumo.

Dieninės

Dienines užuolaidas patariama rinktis tiems, kurie nori dienos metu padidinti savo privatumą. Šios būna itin plonų audinių, gali būti iš nėrinių, šilko, lino. Jos kiek padidina asmenų privatumą, sumažina patenkančios saulės, tačiau vis tiek leidžia šviesai sklisti kambaryje. Paprastai dienines užuolaidas renkasi tik norintys dekoruoti kambarį, kuriame praleidžiamas laisvalaikis tik dienos metu.

Tarpinės

Šios užuolaidos yra tankesnės nei dieninės. Jos jau puikiai gali paslėpti norimus kambarius nuo svetimų akių ir sustabdyti saulę. Vakaro bei nakties metu šis langų uždengimas gali apsaugoti jūsų kambarius nuo gatvės apšvietimo. Šias užuolaidas paprastai renkasi tie, kurie nori vieno, ir dieninių, ir naktinių užuolaidų paskirtis atliekančio langų uždengimo. Tai puikus pasirinkimas svetainei, kurioje leidžiamas laikas tiek dieną, tiek naktį. Jei norite šiomis užuolaidomis dengti miegamąjį, tuomet rekomenduojama pasirinkti tamsesnes spalvas ar raštus. Tačiau jei norite tikrai gerai išsimiegoti, rekomenduojama pirkti specialias naktines užuolaidas.

Naktinės

Tai optimalus variantas norintiems puikiai išsimiegoti. Galite rinktis visiškai šviesos nepraleidžiantį audinį „Black Out“. Jis užtamsins jūsų miegamąjį ir neleis pasiekti dirbtinei ar natūraliai šviesai, tad net ryte jūs galėsite džiaugtis aklina tamsa. Galite rinktis ir kitų audinių naktines užuolaidas, kurios kiek izoliuos šilumą savo tankiu audiniu. Tačiau tokiu atveju žiemos metu jas reikės kiek pakelti, kad neuždengtų radiatorių arba iš karto pirkti kiek trumpesnes.

Nors vis dar yra daug asmenų, kurie pasirenka įprastas užuolaidos, po truputį plinta automatizuotas variantas. Automatiniu būdu valdomos užuolaidos rekomenduojamos asmenims, kurių langai yra itin aukšti ir yra sunku uždengimą atitraukti ar užtraukti neištampius medžiagos. Užuolaidų medžiaga yra parenkama pagal jų tipą: lengviausios medžiagos būna dieninėms, o sunkiausios – naktinėms užuolaidoms.

Pasirinkę norimas užuolaidas, nepamirškite atkreipti dėmesį karnizus. Ne kartą pasitaiko, kad tinkamai parinktų užuolaidų stilių lengvai sugadina netinkami karnizai. Jei norite, kad karnizų nesimatytų, rinkitės sienos arba dekoro detalių spalvos.