Darbas

Kodėl rinktis kokybišką popierių?

ant stalo popierius

Popieriaus baltumas ir paviršiaus lygumas nulemia, ar jis bus kokybiškas. Tai ypač svarbu kopijuojant, kadangi jei popierius nepasižymi kokybe, tekstas būna neryškus, suliejęs ar neįskaitomas. Kopijavimo popierius gali būti įvairių rūšių, todėl įmonė prieš jo pirkimą turi nuspręsti, kokios popieriaus savybės yra svarbiausios. Be abejo, kintant kokybei keičiasi ir prekės kainą, todėl būna nuspręsti, kokios sąnaudos tam skiriamos.

Kaip atskirti kokybišką nuo prastos prekės?

Internetinė svetainė Biurogidas.lt siūlo perkant popierių, jį priskirti tam tikrai klasei. A laikoma pačia geriausia klase, nes šis popierius pasižymi ryškiu baltumu ir lygiu paviršiumi. Kopijavimas būna ypač greitas ir patogus. B klasė laikoma vis dar aukštos kokybės, bet jau mažiau pritaikomi, nors pigesni. Dažniausiai naudojama C klasė, kuri pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu, nors jis būna dažniau sugadintas. D klasė naudojama tik laikraščiams ir panašaus tipo popieriui.

Rinktis kokybišką popierių? Kodėl?

• Kopijavimo popierius turi būti ekologiškas. Gamta yra išeikvojama, todėl ją ypač svarbu saugoti. Kadangi tai medienos produktas, popieriumi nevertėtų piktnaudžiauti ar švaistyti. Todėl kopijavimą vertėtų patikrinti, ar kopijuojate tai, kas reikalinga. Jei yra galimybė spausdinti iš abiejų popieriaus pusių, taip dvigubai sutaupant popieriaus sąnaudų.

• Ekonomiškas pasirinkimas. Pigesnė kaina dažnai atrodo įmonei palankesnis pasirinkimas, nors perkant daugiau, dažnai ir prarandama daugiau. Popierius gali būti netinkamai išnaudotas, jei dėl prastos kokybės teks spausdinti daugiau vieną kartą.

• Reprezentacija. Tokius detalėmis kaip popierius reprezentuojate savo įmone, todėl vertėtų apgalvoti prieš perkant pigesnį popierių. Būtent jis suteikiamas klientams, darbuotojams ir kitiems su darbu susijusiais asmenims.

Palankios darbo sąlygos

Kopijavimo popierius viena iš šių sąlygų. Kiekviena įmonė turi pasirūpinti daiktais, kurie daro įtaka darbo greičiu ir našumui. Popieriumi vertėtų ne tik pasirūpinti, bet ir nuspręsti, kokios kokybės jo reiktų. Biurogidas.lt siūlo atsižvelgti, kokios rūšies popierių priima kopijavimo mašina. Jei jam tinkama naudoti įvairių rūšių, tokiu atveju, galima rinktis svarbius dokumentus spausdinti A klasės rūšies popierius, o įprastiems dokumentams – C klasės.