Sveikata

Kodėl reikėtų sunerimti netekus dantų?

Paskelbta
Dantų protezavimas, dantų protezai, odontologijos klinika

Kruopšti ir tinkama dantų priežiūra yra būtina. Dantys atlieka ne tik estetinę, bet ir kramtymo funkciją, todėl dėmesį atkreipti reikia tiek į išorinę, tiek į bendrą burnos ertmės būklę. Bėda ta, kad net ir pastebėję tam tikras problemas, kurios gali turėti rimtų padarinių, žmonės, deja, delsia kreiptis į odontologą ir kenčia skausmą arba didžiulį diskomfortą. Pavyzdžiui, jeigu dėl didelių pažeidimų tenka pašalinti dantį, jo vietoje kaulas pamažu ima tirpti. Netekus kelių dantų vienoje vietoje, pasekmės gali būti dar skaudesnės.

Delsti – neverta

Odontologijos klinikos „Denticija“ ortodontų teigimu, dantų protezavimas neretai reikalingas ir patyrus burnos srities traumas sportuojant ar nelaimingų atsitikimų metu. Laiku nesiėmus ortodontinio gydymo priemonių, į atsiradusią laisvą vietą ilgainiui gali pradėti stumtis kiti dantys, o tai kenkia sąkandžiui. Blogai sukramtytas maistas apsunkina virškinimą ir gali sukelti įvairius virškinimo trakto sutrikimus. Žinoma, visuomet yra estetinis aspektas, kuris gali sumažinti žmogaus pasitikėjimą savo jėgomis, netgi apriboti jo socialinį gyvenimą. Tam, kad būtų padaryta kuo mažesnė žala, vertėtų į specialistus kreiptis kiek įmanoma greičiau.

Įvairūs sprendimo būdai

Žengti žingsnį patogesnio gyvenimo link neretai trukdo baimė ir manymas, kad po protezavimo reikės susigyventi su nepatogiomis plastmasinėmis plokštelėmis. Klinika „Denticija“ siūlo nemažai pažangių ir kokybiškų būdų, kuriais gali būti atliktas dantų protezavimas. Technologijos nestovi vietoje, tad šiandien, atsižvelgiant į poreikį ir galimybes, galima pasirinkti šiuos protezavimo metodus:

  • Fiksuotus (neišimamus) protezus. Tai – kokybiškiausias ir ilgaamžiškiausias pasirinkimas.
  • Nuimamus protezus, kuriuos sudaro pilnos, dalinės ar termoplastinės plokštelės.
  • Mikroprotezus: įvairius iš stiklo pluošto ar keramikos pagamintus įklotus, laminates.

Vizito pas odontologą metu yra įvertinama dantų būklė, atsižvelgiama į kliento poreikius ir lūkesčius bei pasiūlomas optimaliausias sprendimas, kuris visiškai tenkintų pacientą. Tuomet, priklausomai nuo burnos ertmės būklės, aptariamas ir sudaromas protezavimui reikalingų darbų planas.

Jeigu dėl vienokių ar kitokių priežasčių netekote dantų, siūlome nedelsiant kreiptis į odontologijos kliniką ir užbėgti problemoms už akių. Kauno klinikoje „Denticija“ atliekamas dantų protezavimas leis džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.