Laisvalaikiui

Kodėl reikėtų laisvalaikiu išbandyti BMX dviračius?

BMX dviratis

Galbūt esate matę paauglius prariedančius su nedideliais dviračiais šokliomis padangomis. Šios nedidelės ir kartais gana pavojingai atrodančios transporto priemonės yra BMX dviračiai. Nors gali pasirodyti, kad šis užsiėmimas yra skirtas tik energijos kupiniems paaugliams, yra kelios priežastys, kodėl tai reikėtų išbandyti vos ne kiekvienam.

BMX istorija

BMX yra dviračių motokroso sutrumpinimas – verčiamas iš angliškos frazės „bicycle motocross“. Iš pradžių dviračiai buvo pritaikyti dviračių sportui, remiantis paprastuoju motokrosu, kuriame naudojami motociklai. Tačiau asmenims eksperimentuojant su savo kalnų dviračiais, keičiant ratus, padangas, rėmus, atsirado įvairios BMX dviračių rūšys.

Šie dviračiai išsiskiria tuo, kad turi tik vieną fiksuotą pavarą, kuri puikiai tinka norint lenktyniauti, atlikti triukus, tačiau ne itin tinka ilgoms kelionėms.

Važiavimo BMX privalumai

BMX dviračiai suteikia ne tik galimybę išmokti įvairių triukų ir pasirodyti prieš kitus: tai yra galimybė kasdien sukurti sau iššūkius, pagerinti širdies kraujotaką ir tiesiog linksmas būdas sportuoti. Nuolatinis dviračio mynimas, šuoliukai ir triukai ne tik padeda gerinti ištvermę, lavina raumenis, bet ir degina daug kalorijų, tad tinka asmenims, norintiems pagražinti kūno linijas iki vasaros.

Pradėjus važiuoti šiais dviračiais, nebūtina tiesiai šokti į lenktynes ar mokytis triukų. Šia važiavimo priemone galite važiuoti ir bekele, išbandyti ją miškuose, miestuose, prisijungti prie kitų riedlenčių parkuose. Jums tereikia išsirinkti, kuris dviratis geriausiai atitinka poreikius ir norus.

Kaip išsirinkti?

Kaip ir paprasti, BMX dviračiai yra grupuojami pagal dydžius. Patys mažiausi – „mini“ dydžio yra tinkami vaikams. Suaugusiems skirti dviračiai turi „Pro“ dydį: juo gali važiuoti asmenys jau sulaukę 12 metų. Jei neketinate lenktyniauti, tuomet Jums nėra reikalingas itin lengvas rėmas, galite pasirinkti ir kiek sunkesnį. Taip pat atkreipkite dėmesį į dviračio ratus: jie skiriasi pagal reikalingus važiavimo stilius. Pavyzdžiui, lenktynėms skirti dviračiai yra lengvesni, turintys 32 stipinus, o jei norite atlikti triukus, Jums reikės dviračio, kurio ratuose bus 48 stipinai.

Prieš pirkdami dviratį, jį būtinai išbandykite: pavažiuokite kelis metrus. Jei tai Jūsų pirmas BMX dviratis, rinkitės klasikinį tipą, kuriuo galėsite ir kiek daugiau pavažiuoti, ne tik triukus atlikti. Kitas tipas yra laisvojo (angl. freestyle): jis kiek sunkesnis, tačiau puikiai tinka gyvenantiems miestuose. Žinoma galiausiai yra skirtas šuoliukams, turintis plačias padangas: šis tinka tik triukams.

Važiuodami BMX dviračiais, nepamirškite užsidėti apsauginių priemonių: šalmo, alkūnių apsaugos. Tai ypač svarbu pirmaisiais važiavimo kartais, kai dar nemokate taip gerai valdyti šio dviračio.