Darbas

Kodėl asmeninės apsaugos priemonės yra būtinos dirbant su metalu?

Suvirinimo skydelis, asmeninės saugos priemonės, suvirinimo reikmenys

Jeigu nebūtų priemonių, skirtų metalui apdirbti, šiandien negalėtume džiaugtis daugeliu kasdien naudojamų dalykų, o viskas palink mus atrodytų gana nykiai. Metalo šlifavimas, suvirinimas, pjovimas ir kitoks apdirbimas leidžia išgauti įvairius metalo dirbinius. Kiekvienas, bent minimaliai dirbantis su šia medžiaga žino, kad apdirbimas gali būti ypač pavojingas darbuotojų sveikatai, todėl pasirūpinti tinkamomis apsaugos priemonėmis – tiesiog privalu.

Galimi kasdieniai pavojai

Žiežirbos, atvira ugnis, kenksmingi dūmai, ultravioletiniai spinduliai – didžiausi, tačiau toli gražu ne vieninteliai pavojai, su kuriais susiduria darbuotojai. Patikima apsauga padės išvengti skaudžių traumų ir galimų ilgalaikių padarinių. Tik suvirinimo skydelis ar akiniai nuo jų neapsaugos, todėl reikalinga daugiau priemonių:

  • Pirštinės. Jos apsaugos rankas nuo ugnies, žiežirbų ir ultravioletinių spindulių. Be jų dirbti yra griežtai nerekomenduotina, jos darbo metu jos yra ypač pažeidžiamos;
  • Specialus kombinezonas arba prijuostė. Krentančios žiežirbos, šlakas, smulkios metalo atraižos gali pasiekti kūną, todėl nuo nudegimų apsaugantis kombinezonas arba stora odinė prijuostė pasirūpins saugiu darbu;
  • Ugniai atsparūs batai bei antbačiai. Ypatingai suvirinimo arba šlifavimo metu, link žemės krenta daug purslų ir žiežirbų, tad ugniai atsparūs batai ar specialūs antbačiai, jeigu nenorite investuoti į tokius batus, deramai apsaugos kojas.

Veidas ir akys – lengviausiai pažeidžiamos sritys

Kokybiškas suvirinimo skydelis būtinas ne tik suvirinant, bet ir atliekant kitus metalo apdirbimo darbus, nes dažniausiai veidas būna labai arti suvirinimo vonelės, apdirbamo metalo. Darbuotojų akis nuolat vargina ryškūs šviesos spinduliai, gausu žiežirbų ir purslų, todėl gyvybiškai svarbu apsaugoti jas bei visą veido sritį. Skydelis atlieka būtent šią funkciją – apsaugo, veidą, akis, kaklą ir kartu leidžia stebėti darbo eigą. Jų rūšių yra įvairių: su fiksuotu, reguliuojamu ar savaime užtemstančiu filtru, įmontuojamais respiratoriais bei kitomis naudingomis funkcijomis, kurios palengvins darbą.

Galimybė dirbti patogiau

Metalo apdirbimo darbai reikalauja didelės koncentracijos, tad jeigu darbuojantis reikės papildomai nerimauti, ar suvirinimo skydelis laikosi pakankamai tvirtai, ar purslai neužtikš ant atraitotos rankovės, darbo kokybė gali nukentėti. Kokybiškos asmeninės apsaugos priemonės ne tik sumažins pavojų riziką, bet ir leis dirbti komfortabiliau, visiškai susitelkiant į užduotį. Taip galite ne tik pagerinti darbo našumą, bet ir palengvinti patį procesą.