KeliautojamsLaisvalaikiui

Ko nepamiršti padaryti prieš važiuojant į užsienį

Žiema yra pats geriausias metų laikas planuoti kelionę į šiltuosius kraštus ar kitas egzotines šalis. Galima ne tik pasimėgauti Saule ir jos spinduliuojama šiluma, bet ir tyrinėti dominančias kultūras, aplankyti žymias vietas. Tačiau norint užtikrinti gerą kelionę be problemų, reikia iš anksto pasirūpinti keliais dalykais. Juos pamiršus, gali kilti keblumai bandant patekti į kitą šalį arba nesusipratimai jau esant joje. Todėl prieš išvykstant turi būti apsvarstyti ir sutvarkyti daugelis dalykų, net ir sveikatos draudimas vykstant į užsienį.

 

Išsamiai suplanuoti kelionę ir jos maršrutą

 

Nors tai yra labiau aktualu tiems, kuriai planuoja aktyviai lankyti skirtingas vietas ir važinėti po miestus, tai svarbu net ir tiems, kurie praleis dienas tame pačiame kurorte. Rekomenduojama iš anksto suderinti visą transportą, sužiūrėti laikus ir paruošti tikslų maršrutą. Taip užtikrinama, kad nuvykūs į kelionės tikslą nepasimesite, žinosite kur eiti ir ką daryti. Taip pat taip būsite pasiruošę ir veiklos planą, nereikės visko organizuoti tik ką atvykus.

Pasirūpinti finansais

 

Kad svetimoje šalyje nekiltų finansinių problemų, itin patariama pasirūpinti savo pajamomis. Patikrinkite valiutų kursus, kad žinotumėte, kiek galite išlaidauti. Taip pat rekomenduojama patikrinti ar toje šalyje veikia Jūsų specifinės kredito kortelės, kuriomis planuojate naudotis. Jei negarantuojamas aptarnavimas, reikėtų išsikeisti grynus pinigus dar neišvykus. Vertėtų patikrinti, ar šalyje, į kuria keliaujama, yra įėjimo/išvykimo mokestis.

 

Apsidrausti

 

Sveikatos draudimas vykstant į užsienį rekomenduojamas kiekvienam keliautojui. Taip finansiškai apsaugomi ne tik draudžiami asmenys, bet ir jų turtas. Įvykus nelaimingam atsitikimui, suteikiama finansinė parama netikėtoms medicininėms ir repatricijos išlaidoms padengti.

 

Į tokį draudimą įeina ir odontologo paslauguos, kai padengiamos būtinos gydymo išlaidos, gelbėjimo paslaugos ir išmokos traumų atvejais. Įtraukiamos:

 

  • gydymosi ligoninėje,

 

  • ambulatorinių tyrimų ir operacijų,

 

  • būtiniausių medicininių tvarsčių ir vaistų įsigyjimo išlaidos.

 

Taip pat papildomai galima rinktis civilinės atsakomybės draudimą. Tai itin pravartu, nes niekada nežinoma, kada artimieji ar augintiniai gali sukelti žalą trečiųjų asmenų turtui, sveikatai ar gyvybei.

 

Šie trys punktai užtikrins sklandžią, malonią kelionę į užsienį. Išsamus maršruto planas neleidžia pasimesti keliaujant, iš anksto parūpintos pajamos neleidžia patirti finansinių keblumų, o sveikatos draudimas vykstant į užsienį suteikia būtiną finansinę paramą atsitikus nelaimei. Stipriai rekomenduojama pasirūpinti šiais dalykais.