Namams

Kiemo vejos sodinimas: ką verta žinoti?

nuotekų valymo įrenginiai kaina, nuotekų tvarkymas, kanalizacija

Tanki ir skaisčiai žalia vėja – daugelio individualių namų savininkų svajonė. Ji padeda sukurti itin estetišką kiemo aplinką. Tam, kad galutinis rezultatas maksimaliai patenkintų lūkesčius, dar prieš ją sodinant verta apgalvoti ne vieną aspektą, tarp jų net ir biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Kaina, kurią galima sutaupyti atidžiai tai įvertinus išties nemaža, taigi, nuo ko pradėti?

 

Reikalingi pasiruošimo darbai

 

Neįsigilinus vejos sodinimas gali pasirodyti pakankamai nesudėtingas. Vis dėlto, norint patrauklaus ir ilgaamžio rezultato prireikia nemažai darbo. Visą procesą apima pakankamai daug žingsnių. Visų pirma, reikia paskleisti augalinį gruntą, tada surinkti akmenis, šiukšles. Vėliau viršutinis sluoksnis yra išlyginamas, padaromi reikalingi nuolydžiai.

 

Atlikus tokius paruošimo darbus pradeda vejos sėjimo ir tręšimo darbai. Ji auga pakankamai greitai, todėl neužilgo reikia ją nupjauti, taip pat purkšti nuo piktžolių. Visa tai užima pakankamai nemažai laiko, todėl reikalui esant galima kreiptis ir į šios srities specialistus.

 

Papildoma kiemo įranga

 

Individualiuose namuose, sodo nameliuose ir pan., kur nėra galimybės naudotis centralizuota kanalizacijos sistema, dažnai naudojami biologiniai nuotekų valymo įrenginiai (kaina ir galingumas dažniausiai priklauso nuo žmonių skaičiaus, kuris gyvena konkrečiame name). Patartina juos montuoti dar prieš pradedant vejos sodinio darbus. Poreikiui esant visada galite kreiptis į specializuotą įmonę, kuri ne tik gamina, bet ir montuoja norimus įrenginius.

 

Vėlesnė priežiūra

 

Nors pasodinus žolė ir auga pakankamai greitai, jos tikrasis grožis atsiskleidžia tik po kurio laiko, t. y. antraisiais arba trečiaisiais metais. Tam, kad susiformavusi veja išliktų vešli ir tarsi primintų minkštą kilimą, rekomenduojama ją kas kiek laiko tręšti, aeruoti. Sezono metu patartina ją pjauti kartą per savaitę, taip pat geriausia naudoti laistymo sistemą.

 

Atkreipus dėmesį į šiuos patarimus, pasiruošimas vejos sodinimo darbams gali būti paprastesnis. Jei biologiniai nuotekų valymo įrenginiai (kaina pasirenkama įvertinus individualius savo poreikius) jau sumontuoti, galima pereiti prie grunto paskleidimo. Kiekvienas anksčiau aptartas žingsnis svarbus siekiant geriausių rezultatų, kurie džiugintų ne vienerius metus. Juk gražus ir tvarkingas kiemas – tai džiaugsmas ne tik akims, bet ir širdžiai.