Darbas

Kelionė su vaikų grupe: kaip pasiruošti?

autobuso nuoma kaina, vaikas autobuse, vaikų kelionės

Dirbate mokykloje ar darželyje ir laukia išvyka su vaikais? Ko gero, jau pradeda sopėti galvą nuo to, kiek daug visko reikia padaryti. Nemažai nervų „suėda“ ir tokių kelionių kaina. Visgi jaudintis iš tikrųjų nėra ko. Viskas, ko reikia – tiesiog nepasilikti darbų paskutinei akimirkai. Tuomet tiek ekskursijos, maitinimas, tiek autobuso nuoma kaina gali tikrai džiuginti.

 

Vaikų norai ir poreikiai

 

Vargu, ar kelionė bus smagi, jei vaikai į ją paprasčiausiai nenorės keliauti. Tad pasistenkite pasirinkti kryptį, kuri patiktų kuo didesniam vaikų skaičiui. Be to, visiems paaiškinkite, kodėl ten keliaujama, kokie bus kelionės akcentai, privalumai. Atrinkite kelis „ambasadorius“ – tegul jie padeda organizuoti ir skleidžia pozityvią nuotaiką kitiems vaikams.

 

Rezervacijos – tik kuo anksčiau

 

Prieš pradėdami planuoti įsitikinkite, kad jau turite galutinį važiuosiančių vaikų sąrašą. Jis turi būti kuo tikslesnis. Kad turėtumėte kuo daugiau garantijų, surenkite klasės susitikimą ir aptarkite visą planą su vaikų tėvais. Be to, pradėkite rinkti avansą – jis pravers kaip garantija. Žinoma, pinigus galėsite panaudoti ir įvairių veiklų, paslaugų rezervacijai.

Jei pasirenkama autobuso nuoma, kaina ir taip bus gera. Tai vienas geriausių sprendimų. Visgi daugiau pasieksite taip pat rezervavę transporto priemonę kuo anksčiau. Taip galėsite rinktis iš daugiau variantų. Be to, akivaizdu, kad paskutinės minutės užsakymai visada brangesni. Kam rizikuoti?

Taip pat rezervuokite ir visa kita. Pagalvokite, kur nakvosite, jei to reikia, kur ir kada valgysite. Jei vaikų nedaug, viskas gerai, bet jei važiuoja apie 20 ar 30 – tikrai reikės vietos pavalgyti, kad nereiktų laukti eilėse. Alternatyviai reikia užsakyti ir ekskursijas, gidus ir panašiai.

 

Pramogos kelyje – taip pat svarbu

 

Vaikai tiesiog nerimsta vietoje, jie turi daug energijos, tad tikėtis, kad jie ramiai išbus visą kelionę, ypač jei ji truks ilgiau nei valandą – tiesiog naivu. Kad išvengtumėte rūpesčių, iš anksto pagalvokite, ką veiks keliautojai išvykos metu. Jie autobuse gali skaityti, žaisti žaidimus ar žiūrėti filmus, klausytis muzikos.

Jei viskuo pasirūpinsite iš anksto, tiek autobuso nuoma kaina, tiek visos veiklos sklandumu tikrai džiugins. Tad paskirkite planavimui laiko – tada kelionė su mažaisiais pateisins ir jūsų, ir jų pačių lūkesčius.