Darbas

Kaip žinoti, ar įmonės svetainei viskas gerai?

SEO auditas, žmogus prie kompiuterio, Google Analytics

Ką tik į plačiąsias „Google“ lankas paleidote naują svetainę? O gal lankytojų laukiate jau gerus pusę metų ar net dar ilgiau? Jei nesate patenkinti rezultatu, pats laikas sužinoti, kodėl taip yra. Puiki priemonė tam – profesionalus SEO auditas. Apie jį plačiau – būtent šiame įraše.

 

Kas vertinama audito metu?

 

Paprastai auditas yra gana sudėtingas procesas. Jo metu įvertinama labai daug skirtingų interneto svetainės aspektų. Pavyzdžiui, tiriama, ar viskas gerai yra su puslapių pavadinimais, pačios svetainės struktūra, išdėstymu, paveikslėliais, pačiais tekstais ir kitokiu turiniu. Be to, nustatoma, kokia situacija yra su rinkoje aktualiais raktažodžiais. Taigi, tai painus procesas, kurio be specifinių žinių praktiškai neįmanoma įveikti.

 

Kas gali jį atlikti?

 

Jei jums labai pasisekė ir turite nuostabų optimizacijos specialistą, belieka džiaugtis ir apkrauti jį darbu. Tačiau jei tokio eksperto neturite, verčiau net nemėginkite juo paversti savo administratorės ar bet kurio kito darbuotojo. Jie užduoties tikrai neįveiks tinkamai.

 

SEO auditas geriausiai atliekamas specializuotos įmonės komandos. Ji gali greitai ir labai tiksliai nustatyti visas problemas, susijusias su jūsų svetaine. Be to, geriausia tai, kad ta komanda gali iš karto ir pašalinti didžiausias kliūtis. Tad pasirašę sutartį išlošiate labai daug. Neapsimoka tik tuo atveju, jei visai nieko nenorite, tikrinatės tik iš smalsumo arba turite labai tvirtą SEO skyrių.

 

Kas iš to?

 

Atlikus auditą dažnai paaiškėja net kuriozinių situacijų. Pavyzdžiui, kai kurių svetainių „Google“ net nerodo. Kokių rezultatų galima tikėtis, kai taip yra? Teisingai – jokių. Tad geriausia tiksliai žinoti, kur šuo pakastas ir išspręsti visas problemas ar pašalinti kliūtis.

 

Tokiu atveju galima pasiekti išties didelės naudos. Tai ne tik smarkiai išaugęs lankytojų, taigi, potencialių pirkėjų srautas. Tai – ir žinomumas, ir geresnė komunikacija su klientais, ir greitesnis užklausų vykdymas. Kitaip tariant SEO auditas ir po sekantys veiksmai gali labai pagerinti įmonės veiklą apskritai.

 

Viskas, ko reikia yra pasiryžimas ir drąsa pataisyti svetainėje tai, kas neveikia ar veikia ne taip, kaip turėtų. Tad jei norite išties gerų su svetaine pasiektų rezultatų – o taip yra, jei tikrai į svetainę investavote – pats laikas kviestis specialistus. Pamatysite, po visko tiesiog gerokai padaugės laiko, kurį galėsite išnaudoti užklausoms.