Darbas

Kaip tinkamai paruošti aliuminį suvirinimui?

šlifavimo diskai, šlifavimo priemonės

Dirbant su įvairiomis automobilių detalėmis, modifikuojant automobilius ar juos taisant, daugiausiai susiduriama su plienu ir aliuminiu. Šie metalai yra naudojami daugiausiai ir tinkamam jų paruošimui, apdorojimui tenka skirti nemažai dėmesio. Ypač svarbu gerai paruošti aliuminį, kad suvirinimo kokybė būtų gera. Šlifavimo diskai, šepečiai šveitimui, valikliai – priemonių metalui apdoroti yra išties daug, tačiau kaip pasirinkti tokias, kurios būtų tinkamiausios aliuminiui ir ką daryti, kad pasiektumėte geriausius rezultatus?

 

Pašalinkite drėgmę ir riebalus

 

Aliuminis, priešingai nei kiti metalai, greitai oksiduojasi, jį nuvalyti kartais būna ne visuomet lengva. Jei pasirinksite blogas valymo ir paruošimo priemones, tikėtina, jog metalą užteršite dar labiau ar apsunkinsite darbą. Prieš atliekant bet kokius darbus su aliuminiu, jį reikia itin švariai nuvalyti – pašalinti ant paviršiaus esančius vandens garus ir riebalus, lakštus išdžiovinti, nusausinti. Šiam darbui atlikti nenaudokite šepečių, nes jie gali subraižyti paviršių, o į įbrėžimus lengviau pateks esami nešvarumai. Naudokite acetoną, dažų skiediklį ar net ūkišką muilą.

 

Pasirinkite gerus šlifavimo diskus

 

Šlifavimo diskai yra labai svarbūs šiam metalui, nes jo lydymosi temperatūra nėra itin aukšta. Dėl šios priežasties, blogai parinktas diskas greitai nusidėvės, ant jo pamažu ims kauptis besilydantis aliuminis, todėl teks naudoti daugiau jėgos, kuri gali pabloginti situaciją. Tinkamai parinktas diskas padės išspręsti šias problemas ir dažus ar kitas ant paviršiaus esančias priemaišas pašalinti lengviau, užtikrinti disko ilgaamžiškumą. Visuomet rinkitės aliuminiui skirtą šlifavimo diską ir naudokite tinkamą šlifavimo techniką.

 

Užtikrinkite geras sandėliavimo sąlygas

 

Aliuminį gali nesunkiai paveikti drėgmė, todėl būtina jį laikyti sausoje vietoje, kurioje nebūtų didelių temperatūrų šuolių. Aliuminio lakštus taip pat rekomenduojama laikyti vertikaliai, kad būtų sumažinta kondensacijos tikimybė, o į suvirinimui skirtą patalpą, jei įmanoma, lakštus atnešti parą prieš suvirinimą.

 

Pasirūpinkite kitomis šlifavimo priemonėmis

 

Šlifavimo diskai itin naudingi, jei reikia greitai ir efektyviai apdoroti metalą, tačiau kartais jais pasinaudoti neturėsite galimybės. Tokiu atveju, po riebalų pašalinimo, naudokite švarų nerūdijančio plieno šepetį, kuriuo patogu nušveisti aliuminio oksidą. Nepamirškite visus įrankius reguliariai valyti, kad užkirstumėte kelią metalo užteršimui.

Tikimės, kad šie patarimai padės lengviau susidoroti su aliuminio paruošimu, kuris kartais gali tapti tikru iššūkiu. Naudodami tinkamas priemones ir atsargiai sandėliuodami aliuminį, jo paruošimą paversite greitu ir nesudėtingu procesu.