Darbas

Kaip prižiūrėti radiatorių ir ką daryti jam sugedus?

radiatorių remontas, automobilio vidus, pakeltas kapotas

Radiatorius be jokios abejonės yra svarbiausia automobilio ar sunkiosios technikos aušinimo sistemos dalis. Jie skirti aušinti tepalus, orą ir aušinimo skysti ir yra toli gražu skirti ne tik Jūsų komfortui važiuojant, tačiau yra būtini tinkamam transporto priemonės eksploatavimui. Jei tik pradėjote nuomos verslą ar tiesiog naudojatės sunkiąja technika savo reikmėms, nepamirškite šios detalės apžiūros. Nėra jokių abejonių, kad pastebėjus bet kokius aušinimo sistemos gedimus ar trūkumus būtina įsitikinti, ar nėra reikalingas radiatorių remontas, būtiną apžiūrą ir remonto darbus itin kruopščiai atlieka „Šalvis“ ekspertai. Nerizikuokite transporto priemonės perkaitimu ir pasirūpinkite, kad radiatorius visuomet būtų tinkamos būklės eksploatacijai.

 

Radiatoriaus priežiūra

 

Tinkamai prižiūrėdami radiatorių ženkliai atitolinsite, o galbūt visiškai išvengsite remontų, o priežiūrai skiriamos lėšos bus kur kas mažesnės nei išlaidos automobilių servisui, kai reikės remontuoti radiatorių. Rekomenduojama po kiekvieno žiemos sezono išplauti sunkiosios technikos aušinimo sistemą, tą padarius iš karto pajausite pagerėjusį sistemos darbą ir pašalinsite didžiąją dalį joje užsilikusių nuosėdų.

 

Internete nedažnai siūlomi laikini sprendimai aušinimo sistemos defektams, tokie kaip hermetikai ar aušinimo skysčio pakeitimas vandeniu, tačiau jų imtis verta nebent labai trumpam laikui ir jeigu gedimai jau iškilo, radiatorių remontas neturėtų būti atidėliojamas. Apsilankykite „Šalvis“ servise kur visomis Jūsų radiatoriaus problemomis bus pasirūpinta.

 

Radiatoriaus remontas

 

Nors radiatoriai dažniausiai atrodo ganėtinai lengvai pasiekiami, tačiau norint juos išimti dažniausiai tenka išardyti didelę dalį ar netgi visą transporto priemonės priekinę dalį. Tai būtina norint patikimai rasti radiatoriaus gedimus. Neretai tokie gedimai nėra matoma plika akimi, tokiu atveju į radiatorių yra pučiamas pastovus oro srautas ir stebima, pro kur oras išteka. Radus gedimo vietą sprendžiama geriausią būdą ją suremontuoti, be plačių žinių ir daug patirties tai padaryti pačiam itin sudėtinga, dėl to radiatorių remontas turėtų būti patikėtas specialistams.

 

Atsiradus klaidoms aušinimo sistemoje ar radiatoriui pradėjus dirbti netinkamai kreipkitės į „Šalvis“ kur dirba labai patyrę specialistai kurie galės deramai nustatyti radiatoriaus gedimą ir jį patikimai sutaisyti, o Jūs galėsite būti ramūs, kad Jūsų transporto priemonei artimiausiu metu perkaisti negresia.