Namams

Kaip praktiškai išnaudoti mažas namų erdves?

kušetės, interjeras, butas

Dažnai kyla klausimas, kaip įrenginėjant mažą butą ar kambarį įgyvendinti savo idėjas. Maža patalpa šiek tiek apriboja ir susiaurina pasirinkimų galimybes, tačiau tai nereiškia, kad negalite įsirengti būsto stilingai.

 

Rinkitės funkcionalius baldus

 

Kai dirbama su nedidele erdve – svarbu mąstyti apie praktiškumą bei funkcionalumą. Pavyzdžiui, jei įsirenginėjate studijos tipo butą, vargu, ar praktiška būtų rinktis masyvią dvigulę lovą. Vietoj jos galite rinktis kai ką praktiškesnio. Kušetės – funkcionalūs ir praktiški baldai, kurie iš sofos, esant reikalui, tampa viengule ar dvigule lova. Taip tikrai sutaupysite nemažai vietos savo namuose.

 

Jei yra galimybių, funkcionalus sprendimas yra sieninė spinta ar stalas, kurį įmanoma išskleisti, jei pas jus dažnai lankosi daug svečių. Įprastomis dienomis neapkrausite kambario masyviais baldais, tačiau kai reikės – niekam netrūks vietos.

 

Dizaino sprendimai – nemažiau svarbūs

 

Svarbu atkreipti dėmesį ir į spalvas. Šviesūs pustoniai vizualiai „atidaro“ erdvę. Langai, stikliniai motyvai namuose taip pat padės suteikti didesnės erdvės efektą. Nebijokite žaisti su linijomis, tekstūromis. Neutralus koloritas mažesnėse patalpose mažiau krenta į akis, nesuteikia „uždaro“ efekto.

 

Vertėtų pagalvoti ir apie baldų derinimą. Kušetės gali būti derinamos su langų uždangomis, kitais baldais. Neprimaišykite per daug skirtingų medžiagų, tekstūrų – nuoseklumas visuomet atrodo skoningiau.

 

Maža patalpa – nebūtinai tik trūkumas

 

Nors gyvenantys mažos kvadratūros būstuose susiduria su tokiomis problemomis, kaip galimybės skirstyti butą į funkcines zonas nebuvimą, dažnai tai gali tapti pliusu, o ne minusu. Gyvendami mažesniame būste ne tik išvengsite įpročio kaupti nereikalingus darbus, bet ir išmoksite gyventi ekonomiškiau bei mąstyti praktiškiau. Įsisąmoninę pagrindinius aspektus dėl praktiškumo ir funkcionalumo, nesunkiai atsirinksite tinkamus baldus.

 

Nedidelės patalpos gali būti įrengtos itin stilingai, svarbu žinoti, kaip tarpusavyje dera spalvos, pustoniai, linijos, tekstūros. Nemažiau svarbu ir funkcionalumas – vietoj masyvios dvigulės lovos ir sofos gali puikiai pasitarnauti praktiškos kušetės, o patalpai erdvės suteikia geras apšvietimas bei tinkamai suderintos spalvos. Svarbu atsižvelgti į kelis esminius elementus, tuomet ši užduotis neatrodys tokia ir sunki.