Darbas

Kaip pasiruošti darbui Norvegijoje?

norvegų kalbos kursai, mokymasis, žmogus rašo

Karjeros pokyčiai retai kada pasiekiami be pastangų. Dažniausiai tam reikia nuolatinio darbo, kryptingo tikslų siekimo, tam tikro pasiruošimo. Viskas dar sudėtingiau, jei karjeros kryptis – kita šalis, pavyzdžiui, Norvegija. Kaip pastebi kalbų mokyklos „Skrivanek“ komanda, norvegų kalbos kursai dažniausiai pasirenkami būtent dėl siekio pagerinti karjerą. Tai – vienas svarbiausių darbų, tačiau yra ir kitokių.

 

Numatykite kryptį

 

Net jei tik audžiate mintį apie darbą Norvegijoje, skirkite dėmesio krypties pasirinkimui. Apgalvokite, kurioje valstybės dalyje geriausia būtų dirbti, kokioje verslo srityje save įsivaizduojate, kokias pareigas galiausiai norėtumėte užimti. Tai padeda ne tik ruoštis kryptingai, nuosekliai, apgalvojant visus galimus poreikius. Ne mažiau svarbu tai, kad tokiu atveju sukuriama ir išlaikoma labai stipri motyvacija. Juk kai žinote, dėl ko kažką darote, visų darbų imatės gerokai lengviau ir užtikrinčiau.

 

Susidarykite planą

 

Apgalvokite viską, ko gali prireikti tiek ruošiantis kelionei, tiek jos metu, tiek netgi nuvykus, jau pradedant gyventi svečioje šalyje. Patikimos mokyklos, pavyzdžiui, „Skrivanek“ organizuojami norvegų kalbos kursai, geras žodynas, naudingų frazių knyga – tai, ko tikrai reikės. Apgalvokite, kada ko imsitės – pavyzdžiui, kada pradėsite mokytis kalbos, kada pratęsite nebegaliojantį pasą, kada įsigysite kelionei reikalingų daiktų, siųsite CV ir panašiai.

 

Kuo daugiau darykite patys

 

Kartais atrodo paprasčiausia tiesiog patikėti viską į karjeros konsultantų rankas. Jie mielai atrinks darbus, netgi padės paruošti CV ar kitus dokumentus. Vis dėlto tuomet patys apie viską nusimanysite mažiau, būsite blogiau pasiruošę. Galų gale, net nepritaikysite per mokymus gautų kalbos žinių, o tai – praleista puiki galimybė. Praversti gali net verslo dovanos paruošimas: juk svarbu dėmesys, ir jei jis asmeninis, įspūdį tikrai paliksite.

 

Nepasiduokite kliūtims

 

Kelionė dirbti į užsienį yra tiesiog puikus asmeninis išbandymas. Kelyje pasitaikys įvairiausių kliūčių. Vienos bus mažos, kitos – didelės, sunkiau įveikiamos. Visgi niekuomet nepasiduokite – taip tiesiog visata tikrina, ar tikrai norite kažką pasiekti. Net jei „Skrivanek“ organizuojami norvegų kalbos kursai nepadeda pasiekti gerų rezultatų, nenusiminkite – gal mokymus reikia pratęsti ar patiems daugiau pasistengti savarankiškai.

 

Pagalvokite, kiek įvairių kliūčių žmonės turėdavo įveikti anksčiau. Jei jie nuspręsdavo emigruoti, dažniausiai kelionėje užtrukdavo ne kelias ar keliolika valandų, kaip mes, o ištisas savaites ir mėnesius. Tam reikėjo net fiziškai pasiruošti. Tad galimybių šiandien daugiau – tereikia nuosekliai jas išnaudoti.