Kita

Kaip išvengti didžiulių sunkvežimio remonto išlaidų?

sunkvežimių servisas

Kiekvienas sunkvežimių vairuotojas ypatingą dėmesį skiria ne tik kelionės saugumui, bet ir sunkvežimio priežiūrai. Na, arba bent jau turėtų taip darytis. Nemažai vilkikų vairuotojų tiesiog pasitiki savo transporto priemones ir apie galimus jos gedimus sprendžia nebent iš įtartinų, staiga atsiradusių garsų, dūmų ir panašių faktorių. Ironiška, tačiau būtent toks atmestinumas priveda prie brangių remonto išlaidų, kurių padengti dažnai negali net draudimas. Apie šią problemą plačiau kalbėjomės su „Šalvis“ sunkvežimių serviso mechanikais, kurie pasakojo ne tik apie dažniausius gedimus, dėl kurių atvyksta sunkvežimių vairuotojai, bet taip pat pateikė kelis naudingus patarimus, kaip būtų galima tų gedimų išvengti ir sutaupyti.

Už ką tiek mokate, arba gyvenimiški palyginimai

Žinote, sunkvežimių servisas veikia labai panašiu principu, kokiu dirba stomatologas. Ateisite su uždelstais skausmais ir jau dvigubai išdidėjusia skyle dantyje, nes per ilgai laukėte ir tikėjotės, kad praeis, tai ir darbo bus gerokai daugiau. Išlaidų – taip pat. Lygiai taip pat veikia ir sunkvežimių variklio remontai – kuo labiau uždelsite problemą ir ją ignoruosite, tuo daugiau tai pareikalaus darbo iš mechanikų. Tai jeigu kyla klausima, už ką mokate pinigus, pirmiausi įvertinkite, kad nemažai laiko kainuoja diagnostika, tikslus problemos įvertinimas, žalos dydžio nustatymas. Ir kuo ilgiau tai užtruks, kuo daugiau vizitų reikės, tuo daugiau tai ir kainuos.

Šalvis“ sunkvežimių specialistai bei mechanikai juokdamiesi sako, kad didžiausia problema – vairuotojų baimė pasirodyti mechanikams. Na, kaip ir keliaujant pas dantistus, kyla visokiausių nepagrįstų baimių. „O jeigu kažką ras per apžiūrą? O jeigu bus daugiau problemų negu tikimės? Ai, tai gal dar palaukim, nėr čia taip baisu, nėr čia ką tvarkyti, juk puikiai važiuoja“. Sunkvežimių servisas kaip ir stomatologo kabinetas – kelia baimes be jokių pagrįstų priežasčių.

Tai kaip ten tų išlaidų išvengti?

Vėl grįžtant prie kainų temų, norint išvengti pernelyg didelių neplanuotų išlaidų, mechanikai siūlo tiesiog dažniau pasirodyti sunkvežimių servise. Geriausia – prieš kiekvieną ilgesnę nei įprastai kelionę. Tokiu būdu apsidraudžiama nuo netikėtų įvykių, neplanuotų gedimų ir panašių įvykių kelyje. Vienas diagnostinis apsilankymas servise per mėnesį tikrai atsieis pigiau nei tas reikšmingas sugedusio variklio tvarkymas ar net kardinalus keitimas. Kaip ir pas dantistus – lankantis reguliariai išlaidų bus mažiau nei atėjus po trejų metų suprasti, kad tvarkyti reikės ne vieną skaudamą dantį, o dar ir kelis aplinkui.