Kita

Kaip išsirinkti grandininį pjūklą?

grandininiai pjūklai

Ne visi yra sodo ekspertai, o kai kalba pasisuka apie grandininius pjūklus, kartais pasirodo, kad kuo giliau lendi į mišką, tuo jis gūdesnis. Tuo labiau supranti, kad apie tuos pjūklus nieko nežinome. Na, tokias lietuviškas patarles galima nesunkiai pritaikyti ir kalbant apie kitus sodo įrenginius, bet šįkart pagrindinė mūsų tema – grandininiai pjūklai. Ką vertėtų apie juos žinoti ir kaip išsirinkti sau tinkamiausią – štai keli patarimai.

Kam Jums reikalingas grandininis pjūklas?

Prieš sugalvojant keliauti pirkti grandininio pjūklo labai svarbu gerai suvokti, kam Jums jis reikalingas. Niekas neperka tokio tipo prekių iš idėjos ar dėl to, kad „gal kada nors prireiks“ ir „pasiruošiu iš anksto“. Šio tipo pjūklai pasirenkamai pagal darbų apimtis ir tai kokio ilgio bus mediena. Tad jei galvojate, kad šiaip sau žadate įsigyti grandininį pjūklą, užduotis bus daug sudėtingesnė nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Galų gale, tikėtina, kad tas pjūklas taip ir gulės garaže dulkėdamas ir nenaudojamas.

Verta pabrėžti, kad renkantis šio tipo sodo priežiūros įrangą, nereikėtų galvoti tik apie tą medieną, kurią šiuo metu reikia sutvarkyti. Darbų ateityje gali būti daugiau, todėl jau geriau rinktis universalų, keliuose skirtinguose darbuose pritaikomą įrankį. Ir tai nereiškia, kad geriausias bus tas, kuris bus didžiausias. Dideli grandininiai pjūklai nepadės greitai susitvarkyti su užduotimi, jei ši bus kažkur medžio viršūnėje. Be to, su sunkiais ir dideliais pjūklais darbas yra daug sudėtingesnis ir rizikingesnis. Tad jei ieškote efektyvesnio įrankio ūkio darbams – mažesnis tikrai bus geresnis.

Sudedamosios pjūklo dalys

Perkant pjūklą taip pat vertėtų atsižvelgti į kai kurias vidines įrangos dalis: grandinę, jos stabdį, rankeną, ar ši patogi, peilio ašmenis, cilindras ir jo tūris, pjūklo galingumas, svoris. Atrodo, kad tai tik detalės, tačiau būtent jos yra svarbiausios planuojant darbus sode ar sodybos pamiškėje. Tinkami grandininiai pjūklai leis darbuotis efektyviau ir lengviau.

Universalus grandininis pjūklas sveria maždaug 4 kilogramus. Tai yra optimalus svoris, leidžiantis patogiai dirbti. Aišku, yra ir lengvesnių, tačiau prireikus atlikti sudėtingesnius darbus, paprastų pjūklų galingumas neprilygs universaliai įrangai. Tad jei žinote, jog sode praleisite daug laiko, o atlikti reikės begalę įvairių darbų neprofesionalo rankomis – nesidairykite į profesionalią įrangą, patogumas ir saugumas turėtų būti aukščiau visko.