Darbas

Kaip išrinkti tinkamą dovaną verslo partneriui?

verslo dovanos reikalauja laiko ir sumanumo

Dirbant biure ir bendradarbiaujant su įvairiausiais partneriais, dažnai prireikia pagalvoti apie vienokias ar kitokias verslo dovanas. Kartais tai tiesiog nedidelė simbolinė dovana įmonės svečiams, kartais – didesniems verslo partneriams. Tačiau kada ir kokios verslo dovanos yra tinkamos? Kaip nesuklysti renkantis? Štai keli paprasti patarimai.

Pagalvokite kam dovanosite?

Dovana gali būti bet kokia, tačiau kartais labai svarbu pagalvoti kam ji keliaus. Ar tai vyras? Ar moteris? Ar tai didelis verslo partneris? O galbūt paprasčiausia simbolinė dovana biuro architektams? Jeigu nereikia skubėti ir pasirinkimui turite laiko, gerai pagalvokite ir apgalvokite sprendimą. Juk jeigu tai bus masinis dalinimas, prabangaus USB rakto rinktis nereikėtų.

Ar svarbios spalvos?

Jei tai gimtadienio vakarėlis, spalvas galite derinti prie temos. Tačiau jeigu nežinote ar reikėtų rinktis kažką ryškesnio ar blankesnio (net jeigu tai vizitinių kortelių dėklas), geriausia rinktis natūralias spalvas. Rudos, juodos, pilkos ir baltos spalvos verslo dovanos neleis suklysti.

Kokia yra dovanos paskirtis ir dovanojimo proga?

Tai dar vienas labai svarbus aspektas, kuris turi būti įvertintas prieš renkant dovaną, nes kitu atveju galima labai lengvai suklysti. Tad įvertinkite ar tai gimtadienis, padėka, dovana partneriui ar verslo klientui, darbuotojui ar socialinei akcijai. Jei tai socialinė akcija, tai gali būti paprasčiausias raktų pakabukas ar firminiai magnetukai. Jei proga svarbesnė – puodeliai, USB raktai, firminės užrašų knygelės, rašikliai ar vizitinių dėklai.

Kai reikia kažko simbolinio ir skubiai

Simbolinės verslo dovanos iš tiesų yra lengviausiai išrenkamos ir randamos. Nes jų galima rasti beveik bet kur. Nupirkite prabangesnį rašiklį, užrašų knygą, tikti gali netgi skėtis ar specialūs ir stilingi kompiuterio krepšiai. Svarbiausia, kad pati dovana būtų funkcionali ir naudinga, net jei ši tik simbolinė. Tad atkreipkite dėmesį ir į tai. O jeigu labai sunku išrinkti ir reikia tikrai labai skubiai – rinkitės specialius, jau suformuotus verslo dovanų rinkinius. Kartais tai tampa geriausiu sprendimu.

Iš tiesų, renkant dovaną partneriams ar bendradarbiams, labai svarbu apžvelgti daug įvairiausių aspektų, tad siūlome neskubėti ir pasilikti pakankamai laiko dovanos paieškoms ir rinkimui.