Darbas

Kaip darbe palaikyti tvarką?

DVS sistemos, rašymo reikmenys, netvarka

Tvarka darbo vietoje – vienas esminių dalykų, lemiančių darbo produktyvumą ir efektyvumą. Tačiau tvarka ir švara savaime neatsiranda. Tam reikalingos ir šluotos, ir šiukšliadėžės, ir efektyvios DVS sistemos. Kuo geriau apgalvosite visus lemiamus aspektus, tuo geresnis rezultatas laukia. Pateikiame kelis patarimus, kaip pasirūpinti didesne tvarka.

Atsirūšiuokite turtą

Jei jau jaučiate, kad darbe nieko neberandate, o paieškoms sugaištate marias laiko, pirmiausia reikia rasti tokios situacijos priežastis. Dažniausiai taip nutinka dėl to, kad niekas nelaikoma tam skirtose vietose, yra pernelyg daug daiktų, kurie nenaudojami ir nebus naudojami visai.

Vienas didžiausių trukdžių – popieriaus kalnai. Paskirkite laiko ir išsiaiškinkite, kokių dokumentų turite, kiek jų yra reikalinga, o kiek jau seniai turėjo būti sunaikinti. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į kitus daiktus – pavyzdžiui, neberašančius tušinukus ar užrašų knygeles su telikusiais keliais sveikais lapais.

Persikelkite svarbiausius popierius į virtualią erdvę

Šiuolaikiškos DVS sistemos – sprendimas, kuris dažnai kaipmat išsprendžia netvarkos problemą. Kaip tai nutinka? Tereikia kiek įmanoma daugiau dokumentų laikyti elektroniniu pavidalu. Nuo sutarčių iki vidinės tvarkos taisyklių – į sistemą galima sukelti labai įvairių duomenų. Čia jie sudedami į jiems skirtus, atskirus aplankus, pažymimi žymėmis ir kitaip surūšiuojami, kad visuomet žinotumėte, kas kur yra.

Naudojantis tokia sistema visi reikia duomenys randami labai greitai ir paprastai. Svarbiausia yra tiesiog laikytis tam tikrų iš anksto sutartų taisyklių.

Reguliariai tvarkykitės

Jokioje patalpoje tvarka neatsiranda savaime. Tam būtinos pastangos. Net jei naudojamos naujausios DVS sistemos, vis tiek reikia reguliariai peržiūrėti jų ir stalčių turinį. Be to, būtina periodiškai tvarkytis. Galite samdyti valytoją arba suktis patys – pavyzdžiui, paskirkite dieną per savaitę tam, kad paeiliui nuvalytumėte dulkes, išplautumėte grindis. Svarbu ir tiesiog peržiūrėti pašto dėžutės turinį, sunaikinti prie popieriaus naikiklio laikomus dokumentus.

Elgiantis sąmoningai ir laikantis iš anksto sutartų taisyklių palaikyti tvarką tikrai nėra sudėtinga. Nereikia bijoti technologijų ir kitų sumanių sprendimų, nes jie taip pat padeda siekti tikslo. Nesijaudinkite dėl to, kad pirmomis savaitėmis kyla kolegų nepasitenkinimas ar tvyro chaosas – tereikia priprasti, ir viskas taps kasdienybe.