Namams

Indauja – moderniam valgomajam sukurti

Indauja, indauja internetu, valgomojo baldai

Dekorą kambaryje apibrėžia daug dalykų: vyraujančios spalvos, raštai, įvairūs aksesuarai. Tačiau kambario išvaizdai daugiausia įtakos turi baldai, kuriuos pasirenkame jo apstatymui. Sofos, spintos ir kavos staliukai sudaro svetainės išvaizdos pagrindą, didžiulės dvigulės lovos – miegamojo, o indauja ir įvairios valgomojo kėdės – virtuvės ar valgomojo estetiką. Žinoma, dažniausiai baldų būna daugiau, tačiau minėti yra patys svarbiausi, be kurių namie išsiversti būtų sunku. Pateiksime keletą patarimų norint išsirinkti puikią indaują savo valgomajam.

Išsirinkite tinkamą dydį

Kadangi panaudoti vietą kiek įmanoma funkcionaliau yra labai svarbu (ypač virtuvėje, kur erdvės dažniausiai nebūna apstu), pirmiausia būtina atsižvelgti į baldo dydį. Jeigu neketinate rinktis bendro virtuvės baldų komplekto ir derinate baldus atskirai, tuomet reiktų atkreipti dėmesį į jau kambaryje esančių baldų proporcijas: labai mažas stalas atrodys keistai šalia didžiulės indaujos ir atvirkščiai. Rekomenduojama, kad indauja būtų šiek tiek aukštesnė už valgomojo stalą.

Reikės atviros ar uždaros?

Jeigu turite ypatingai gražių indų, kuriuos norite, kad matytų kiekvienas apsilankęs svečias, rinkitės indaują su atviromis arba stiklinėmis lentynomis. Jos vizualiai atrodo erdvesnės, sukuria lengvumo įspūdį. Didžiausias atvirų lentynų minusas yra tas, jog jose greičiau kaupiasi dulkės, joms reikia daugiau priežiūros. Uždaros, tuo tarpu, yra praktiškas pasirinkimas, o norint gauti tiek vienų, tiek kitų teikiamą naudą, rinkitės stiklines dureles.

Stilių derinkite prie interjero

Sprendžiant dėl spalvos bei formos, geriausia yra atsižvelgti į esamą valgomojo interjerą. Jeigu baldo ieškote salone, turėkite su savimi virtuvės kambario nuotrauką. Indauja gali būti arba priderinama prie kambario stiliaus, arba atvirkščiai – kontrastuojama ir paverčiama svarbiausiu akcentu. Tiesa, tokiu atveju reikėtų pasirūpinti dar keliais papildomais aksesuarais.

Įvertinkite medžiagų kokybę

Stilius – individualus dalykas, tačiau kiekvienas ieško baldo, kuris būtų tvirtas, patikimas ir ilgaamžis. Jeigu šiuo baldu teks naudotis dažnai, taupyti kokybės sąskaita nevertėtų – investuokite į tvirtą korpusą turinčią iš medžio (ne jo drožlių) pagamintą indaują, įsitikinkite, kad spintelių atidarymo mechanizmai yra patvarūs, o likusioms detalėms taip skirta pakankamai dėmesio. Taip galėsite džiaugtis baldu ne vienerius metus.