Darbas

Įmonės, kaip darbdavio, įvaizdis

imones ivaizdis

Vis besiplečiančios ir naujai atsirandančios verslo rūšys, skatina įdėmiau pažvelgti į savo, kaip įmonės, poziciją. Ne tik kokia darbuotojų nuomonė apie kompaniją, kurioje jie dirba, bet ir kaip ją mato visiškai pašalinis žmogus. Iš lūpų į lupas ar socialiniais tinklais perduodama informacija sklinda greičiau nei įmanoma įsivaizduoti, todėl geras darbdavio įvaizdis yra privalomas. Taip ne tik susiaurėja darbuotojų atranka iki savo srities profesionalų, bet ir išauga įmonės sėkmė.

Potencialių darbuotojų bazė – susikurkite dabar

Dažnai potencialiausi darbuotojai jau dirba kitose įmonėse, todėl natūralu neieško darbo. Tačiau yra keletas gudrybių, kaip juos prisivilioti pas save ir susikurti galimų darbuotojų ratą, dar jo neprireikus.

• Skirkite laiko ryšių užmezgimui su universitetais ar įdarbinimo agentūromis.
• Vykdykite pasyviąją darbuotojų atranką, pasitelkdami jau turimus darbuotojus. Siųskite juos į konferencijas, kur bus užmezgami ryšiai ir susipažįstama su sėkmingais inovatoriais.
• Sekite virtualias platformas, pavyzdžiui, LinkedIn, kur galima surasti tinkamų žmonių bei juos pakviesti prisijungti prie jūsų įmonės veiklos.

Atraskite įmonėje dirbančiuosius iš naujo

Nepamirškite jūsų įmonėje jau dirbančių žmonių. Įprastai, žmonės turi ne vieną talentą ar domisi ne viena sritimi, todėl pirmiausia įsitikinkite, galbūt, jūsų viduje yra potencialių darbuotojų, naujai planuojamai pozicijai, užimti. Tai bus tarsi 2 zuikiai vienu šūviu, nes ne tik geriau pažinsite savo darbuotojus, jie gaus paaukštinimą, bet ir jausis įvertinti. Natūralu, kad ir nuomonė apie įmonę, kurioje jie dirba – pagerės.

Atlyginimas išlieka esminiu veiksniu

Vykdant bet kokią darbuotojų atranką – pagrindinis veiksnys, kodėl pasirinks Jus, yra atlyginimas. Jeigu orientuojatės į profesionalų komandą – turite jiems suteikti atitinkamą atlygį. Taip ne tik kompanija garsės, kaip vertinanti darbuotojus, bet ir sau padarys paslaugą – specialistai užtikrins gerus veiklos rezultatus.

Kurkite įmonės įvaizdį savo, kaip darbdavio, veiksmais, o ne ištobulintais reklamos triukais. Atminkite, kad kiekvienas, nori jaustis įvertintas, todėl susitelkite ties esminiais aspektais – išankstine darbuotojų paieška, jau turimų darbuotojų įvertinimu bei pinige įvertinimo forma – solidžia alga.

Norintiems daugiau sužinoti apie darbuotojų atrankas ir įmonės, kaip darbdavio, įvaizdį, patariame apsilankyti čia.