Keliautojams

Į kelionę – su senu automobiliu. Ar verta?

techninė pagalba kelyje vilnius, automobiliai, nuoma

 

Automobilis yra nemažas pirkinys, kuris pareikalauja nemažai lėšų. O kur dar automobilio priežiūrai, remontui ir kurui išleidžiami pinigai. Įvertinę visas išlaidas vairuotojai dažnai ilgai važiuoja su turimu senu automobiliu, o jeigu perka kitą, tai jis taip pat būna 10 ar daugiau metų. Visgi vairuodami tokius automobilius žmonės taip pat rizikuoja, nes senesni, nusidėvėję automobiliai dažniau genda. Todėl leidžiantis į kelionę reikia įvertinti situaciją ir pagalvoti, ar senas automobilis yra geras pasirinkimas.

 

Senas automobilis kelionėje reikalauja budrumo

 

Vairuojant seną automobilį padidėja tikimybė, kad bus reikalinga techninė pagalba kelyje. Vilnius, žinoma, yra didmiestis, todėl jame tokią pagalbą galima gauti greitai, bet kituose miestuose gali prireikti nemažai laiko jos sulaukti. Todėl reikėtų skirti daugiau dėmesio seno automobilio priežiūrai. Įvairias dalis reikia tikrinti ir keisti dažniau, norint išvengti neplanuotų gedimų.

Su senu automobiliu vykti į tolimą kelionę gali būti rizikinga. Prieš kelionę reikia patikrinti visas automobilio dalis ir silpnąsias vietas, tačiau tai vis tiek negarantuoja saugios ir sklandžios kelionės. Žinoma, dėl to kelionės atsisakyti nereikėtų, bet pasirūpinti papildomomis priemonėmis ir saugumu būtina.

Nereikėtų planuoti įtemptos kelionės, kurioje nėra laiko nenumatytiems atvejams. Jeigu bus kviečiama techninė pagalba kelyje, Vilnius ir jo apylinkės bus vietos, kur jos, tikėtina, sulauksite greičiausiai. Jeigu vykstate į kitus miestus ar net užsienį, automobilio tvarkymui pasilikite daugiau laiko.

 

Naujas automobilis – patikimesnis

 

Norėdami leistis į kelionę negalvodami apie automobilio gedimus, turėtumėte pagalvoti apie naujesnio automobilio įsigijimą. Tai ypač pravartu, jeigu į keliones automobiliu vykstate dažnai. Nors nauja transporto priemonė nėra apsaugota nuo gedimų, tikimybė, kad suges, žymiai mažesnė.

 

Jeigu vairuodami seną automobilį savame mieste su jokiomis didesnėmis problemomis nesusiduriate, bet į ilgesnę kelionę važiuoti baiminatės, galite pagalvoti apie automobilio nuomą. Išsinuomosite naują automobilį su pilnu draudimu, todėl galėsite ramiai keliauti.

 

Na, o jeigu išnuomotas automobilis kelionėje suges, visada pagelbės techninė pagalba kelyje. Vilnius ir kiti didieji miestai yra vietos, kuriose įsikūrę techninės pagalbos padaliniai, tačiau kad ir kurioje vietoje suges automobilis, už tempimą ir taisymą mokės draudimas.

 

Jeigu kelionėje sukasi mintys vien tik apie transporto priemonę ir jos būklę, tai kelionė ne tokia jau ir gera. Geriau pasirūpinti, kad apie automobilį galvoti nereikėtų, ir mėgautis gražiomis atostogų akimirkomis.