Kita

Dyzelinių purkštukų valymas – ką reikia žinoti

Švarūs ir tinkamai veikiantys degalų purkštukai yra pagrindinis mechanizmas, kurio dėka pasiekiamas geriausias dyzelinio variklio (bei dujinio) našumas ir didesnė transporto priemonės rida. Gerai prižiūrimi, šie prietaisai įpurškia į variklį optimalų kiekį degalų, kuris itin švariai dega ir maksimaliai išnaudoja kurą. Tačiau laikui bėgant jų antgaliuose kaupiasi nuosėdos. Tai dažniausiai vyksta tada, kai išjungus variklį juose lieka degalų: jie čia sudega ir tampa nuosėdomis, kurios neigiamai veikia purkštukus. www.salvis.lt komanda pastebi, kad jei jos visiškai nevalomos, gali tapti reikalingas dyzelinių purkštukų remontas.

 

Valymo būdai

 

Jei degalų purkštukuose yra nuosėdų, svarbu juos reguliariai pašalinti, kad variklis veiktų taip, kaip reikia. Profesionaliuose servisuose valymui dažniausiai naudojamas ultragarso aparatas. Tie, kurie turi pakankamai mechaninių įgūdžių, gali patys ištraukti šiuos mechanizmus, juos išardyti ir nuvalyti atskiras dalis acetonu vieliniais šepetėliais. Tačiau naudojant šį metodą reikia būti itin atsargiems, nes ganėtinai lengva pažeisti dalis. Taip reikia išmanyti, kaip sudėti jas atgal.

 

Jei nenorite reguliariai išardyti ir surinkinėti purkštukų, galima išbandyti specialius valymo skysčius. Tokiu būdu jie išvalomi per kurą, į kurį pridedamas koncentruotas ploviklis.

 

Kartais valymo nepakanka

 

Kaip pažymi www.salvis.lt specialistai, kartais problemas kelia ne susikaupusios nuosėdos, o patys purkštukai. Tuomet neretai būtinas ir šių dyzelinių purkštukų remontas. Dažniausia problema yra tai, kad jie tiesiog nusidėvėję ir jokie valikliai ar degalų priedai to nesutvarkys. Tačiau, be apsilankymo servise, kaip tai pastebėti patiems?

 

Čia tampa pravartūs tie patys cheminiai valikliai. Jei juos panaudojus grįžta įprastinis transporto priemonės našumas, tada problema tikrai buvo susikaupusios nuosėdos. O jei ne, tada verčiau automobilį nuvežti į servisą pas profesionalą, kuris greičiausiai ras priežastis, kodėl kyla mechaninės problemos.

 

Internete galima rasti įrašų, kurie nurodo, kad norint išvalyti dyzelinius purkštukus, reikia į dyzelį įpilti benzino. To daryti stipriai nerekomenduojama, nes benzinas gali pakeisti dyzelinio kuro degimo savybes. Taip pat jis gali bendrojo slėgio įpurškimo sistemoje pašalinti apsaugines tepalų plėveles. Pasak www.salvis.lt, tada jau tampa reikalingas ne tik dyzelinių purkštukų remontas, bet ir kitų variklio dalių taisymas.

 

Dyzeliniai purkštukai turi būti reguliariai prižiūrimi, norint užtikrinti geriausią transporto priemonės našumą. Bet tai svarbu daryti atidžiai ar net su profesionalo pagalba, o jei pastebimas nusidėvėjimas, pravartu juos laiku pakeisti.