Namams

Darbai sode – ko nepamiršti padaryti?

daržas

Pavasariui persiritus į antrą balandžio pusę ir artėjant gegužei, dėmesys nukrypsta į sodo darbus. O jų čia ne vienas ir ne du. Tie, kurie gyvena kaime ar sodą turi nuo pat vaikystės, yra puikiai susipažinę su visais įmanomais sodo darbais – nuo medžių šakelių genėjimo iki dirvos paruošimo. Tačiau taip pat yra tų, kurie sodą įsigijo visai neseniai, nori pradėti gyventi ekologiškiau, tačiau sodo darbai jiems daugiau kelia galvos skausmą nei džiugesį. Ką daryti, kaip tai daryti, kokių priemonių prireiks ir viską, kas susiję su sodo paruošimu sezonui – papasakosime.

Nuo dirvos iki medžių kamienų

Sodas – nemažai laiko, pastangų ir energijos reikalaujantis reikalas. Bet jausmas, leidžiantis nueiti į kiemą ir pasirinkti šviežių daržovių šiltą vasaros rytą yra tiesiog neįkainojamas. Tam, kad nekiltų daug keblių klausimų, pateikiame kelis patarimus, tarsi paruoštuką darbų, kurių privalu nepamiršti padaryti.

• Dirvos paruošimas
Šis darbas vienas iš svarbiausių, norint vasarą džiaugtis šviežiomis daržovėmis. Dėmesį svarbu atkreipti ne tik į ploto dydį (priklausomai kokio dydžio norima daržo), bet ir tame plote esančios žemės tipą. Labai svarbu, kad tai nebūtų molis, nes jo nei kultivatorius, nei paprastas grėblys gražiai neišars ir neišpurens. Be to, molyje ir jokios daržovės tikrai neaugs.

• Medžių genėjimas
Šis darbas daug kam atrodo tikra mįslė. Kyla klausimas, kam reikia genėti medžių šakas, kokia to prasmė, negi tai padės vaisiais. Ir iš tiesų, medžių šakų genėjimas svarbus, nes praretinus šakeles, medžiui yra daug lengviau išlaikyti vaisius. Be to, svarbu pašalinti ir nušalusias, nebegyvas šakeles, kurios medeliui tik trukdo.

• Kamienų dažymas
Medžių kamienai nudažomi baltos spalvos dažais. Jie atspindi saulės šviesą, medžio kamienas neįkaista, nesutrūkinėja, o tuos sutrūkimuose neapsigyvena įvairūs parazitai ir kenkėjai.

• Vejos patręšimas
Patręšti žolę taip pat svarbu. Pasirinkus tinkamas trąšas vasara galėsite džiaugti vešliai sužaliavusia veja, be jokių nemalonių tarpų ir padus badančių piktžolių. Ant vešlios vejos smagu žaisti lauk žaidimus, spardyti kamuolį ir rengti iškylas.

• Šiltnamio statymas
Kai kurios daržovės auga lauke, o kai kurioms reikia itin šilto klimato. Pasirinkite nedidelį plotą, jį išarti ir paruošti padės akumuliatorinis kultivatorius. Tada pastatykite puslankiais vamzdžius vienodais atstumais vieną nuo kito ir apmuškite jį plėvele.

Ką svarbu žinoti

Galų gale reikės pasėti ir nepamiršti reguliariai laistyti, ravėti piktžolių ir prižiūrėti savo auginamų gėrybių. Tik tvarkingai ir rūpestingai prižiūrimas daržas atneš daug šviežių, sveikų ir skanių daržovių. Tegul jos bus puiki pradžia į ekologišką gyvenimą.