Laisvalaikiui

Darbą sode paverskite hobiu

veją pjaunantis sodo traktoriukas

Yra dvi žmonių grupės: mėgstantys leisti laiką sode ir su malonumu kimbantys į įvairius sodo darbus ir tie asmenys, kuriems tokie darbai yra varginantys ir jie siekia žūtbūt jų išvengti. Nieko tokio, jei priklausote pastarajai kategorijai. Labai tikėtina, kad tam tikrus darbus sode ar kieme atlikote su prastais, senoviniais, nepatogiais įrankiais. Daugelis išbandęs profesionalią sodo techniką tikina, kad nesvarbu kokią užduotį reikėtų atlikti savo namų teritorijoje, viskas būna atliekama be didelio vargo ir kur kas greičiau. Įmonė, jau daugelį metų siūlanti profesionalią sodo, miško, vejos priežiūros ir kitokią techniką ar priemones – Husqvarna – ragina išbandyti kelis pagrindinius ir kiekviename sode reikalingus įrankius. Ką gali žinoti, galbūt skeptiška nuomonė visgi pasikeis.

Sodo technika vejos priežiūrai

Turbūt nerasime sodo, kuriame nebūtų vejos. Tiesa, jos priežiūrai reikalingas nemažas dėmesys, be to tai atima daug laiko ir pastangų. Tiksliau – tai atimdavo daug laiko ir energijos anksčiau, o dabar gamintojai siūlo ne vieną šiuolaikišką ir galingą vejos priežiūros priemonę. Štai pavyzdžiui, Husqvarna: jos siūlomų vejapjovių asortimente galima rasti ir savaeigių robotų vejapjovių ir sodo traktoriukų ir benzininių žoliapjovių. Kokią rinktis – priklauso nuo individualaus pirkėjo. Tereikia įvertinti sodo dydį, sklypo sudėtingumą ir pagal tai rinktis tinkantį žoliapjovės modelį ar jo galingumą.

 

Krūmų ir gyvatvorių priežiūrai

Sodo technika Husqvarna taip pat apima ir įvairius įrankius, kurie yra skirti medžių genėjimui, kirtimui, pjovimui, krūmų ar gyvatvorių formavimui. Tokiems darbams galima rinktis specialias krūmapjoves, tvirtas žirkles, aukštapjoves, grandininius pjūklus, kirvius. Su kiekvienu iš jų įvairūs darbai sode ar kieme bus atlikti kur kas lengviau!

 

Įrenginys vienas – funkcijų net kelios

Minėto gamintojo bei kitų įmonių siūloma sodo technika dabar vis labiau orientuojama į praktiškumą, daugiafunkciškumą. Tai reiškia, kad įsigijus vieną įrenginį, prie jo pridėjus atitinkamą priedą, bus galima atlikti ir įvairius kitus darbus. Ši savybė turi net keletą privalumų – taupo pinigus, mat nereikia pirkti įvairių prietaisų, tereikia įsigyti tik atitinkamus jų priedus. Be to taip sutaupoma vietos garaže ar rūšyse: vietoj kelių didelių įrenginių, kurių laikymui reikia nemažai erdvės, turimas tik vienas daiktas, o likęs plotas gali būti skirtas kitų daiktų laikymui.
Taigi, jeigu ieškote sodo technikos, ieškokite tokios, su kuria darbai nusidirbtų tarsi savaime – patys. Rekomenduojama nepagailėti ir skirti daugiau pinigų aukštos kokybės, profesionalios technikos įsigijimui ir džiaugtis nuostabia namų aplinka, negu vargti ir kaskart po didesnio darbo remontuoti seną ar pigią įrangą.