Namams

ČIUŽINYS VAIKUI: Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS?

Vaiko sveikatą ir savijautą įtakoja miegas. Miegas turi tiesioginį poveikį tiek protiniam, tiek fiziniam Jūsų vaiko vystymuisi, todėl būtina atkreipti dėmesį į jo kokybę. Dauguma tėvų stengiasi, kad vaikai laikytųsi savo dienotvarkės, tinkamai ir pakankami pailsėtų, tačiau pasak Baldaipl.lt, svarbu pastebėti, jog vaiko miego kokybę įtakoja ir vaikiški čiužiniai. Kokybiškas, patogus čiužinys garantuos, kad vaikas išmiegos reikiamą valandų kiekį ir jausis pailsėjęs. Taigi, jei ieškote pačio tinkamiausio čiužinio savo vaikui, perskaitę šį straipsnį, sužinosite, į kokius kokybinius parametrus reiktų atkreipti dėmesį jį renkantis, kad būtų kuo geriau užtikrinta vaiko gerovė.

 

Patogumas

 

Vaikams, kaip ir suaugusiems, miego metu būtina, kad stuburas būtų tinkamoje padėtyje bei jam būtų suteikta tinkama atrama. Vaikui miegant ant kieto čiužinio, į jo paviršių paprastai remiasi pečiai ir dubuo, o tai reiškia, kad stuburas yra išlenktas. Miegant ant per kieto čiužinio dažnai pradeda skaudėti nugara, keičiama miegojimo poza, miegas būna neramesnis, o raumenims nepavyksta atsipalaiduoti.

 

Per minkšti vaikiški čiužiniai, anot Baldaipl.lt, taip pat nėra tinkami poilsiui, nes vaiko stuburas išlinksta taip, lyg jis ilsėtųsi hamake. Svarbu, kad vaikui ilsintis jo stuburo padėtis būtų visiškai tiesi, todėl dažniausiai rekomenduojama įsigyti vidutinio kietumo čiužinius. Žinoma, renkantis čiužinį svarbu jį išbandyti.

 

Patvarumas, medžiagų kokybė

 

Čiužinio kokybei didelės įtakos turi medžiagos, iš kurių jis yra pagamintas. Čiužiniai dažniausia gaminami iš šių medžiagų:

 

  • poliuretano putų. Iš šios medžiagos gaminami čiužiniais yra vieni populiariausių. Poliutereno putos yra speciali medžiaga, kuri labai gerai reaguoja į slėgį.

 

  • spyruoklių. Čiužinys, kuris turi vidines spyruokles, dažnai būna tvirtesnis, nei pagamintas iš poliutereno putų. Tokio tipo čiužiniuose yra užtikrinta tinkama oro cirkuliacija ir nesulaiko kūno šilumos, todėl vaikui nebus per karšta miegoti.

 

  • Iš latekso pagaminti vaikiški čiužiniai yra patogus ir ilgalaikis pasirinkimas, juos galima rasti Baldaipl.lt ir kitose baldų parduotuvėse.

 

Jei sunku nuspręsti, kokios medžiagos čiužinį įsigyti, rekomenduojama apsilankyti baldų salone, kur pagal Jūsų poreikius čiužinį padės išsirinkti konsultantas.

 

Saugumas

 

Vaikui skirtas čiužinys privalo atitikti visas saugos rekomendacijas, o dar geriau, kad būtų ekologiškas ir sudarytas iš natūralių komponentų. Nepatariama pirkti čiužinio, nesuvokiant iš kokių komponentų jis yra sudarytas ir kaip jie gali paveikti vaiko sveikatą.

 

Taigi, perkant čiužinį vaikui reikia atsižvelgti į įvairius aspektus, pasigilinti į čiužinio medžiagiškumą. Neabejojame, kad tinkamai išsinagrinėję rinkoje esančius siūlomus čiužinius pasirinksite patį tinkamiausią variantą.