Keliautojams

Ar gali būti sunku nusipirkti automobilių lemputes?

Žmonėms vis labiau įninkant ir gilinantis tik į tam tikras sferas, susijusias su jų profesijomis, nukenčia bendrosios žinios. Nenaudodami darbuose matematikos, pamažu pamirštame daugybos lentelę ir griebiamės telefono skaičiuoklės, o dirbantys fizinius darbus pamažu pamiršta net lietuvių gramatiką ir ieško Google, kaip tam tikrą žodį parašyti taisyklingai. Ne išimtis yra ir kitos sritys. Pavyzdžiui, įprasta buvo manyti, kad vyrai nusimano apie automobilio detales ir gali patarti jų tvarkymo klausimais. Šiuolaikinės tendencijos, vis dėlto, suponuoja, kad abiejų lyčių atstovai pradeda susidurti su sunkumais perkant net ir paprasčiausias automobilio dalis.

Keičiantis laikams, keičiasi ir poreikiai

Anksčiau nuo mažens mergaitės daugiau laiko skirdavo su mamomis  prie namų ruošos darbų, o berniukai – su tėvais prie ūkio darbų, susijusių su remontais, automobilių tvarkymais ir pan. Todėl senesnės kartos atstovai nesusidurs su sunkumais rūpinantis savo automobiliu savarankiškai – jie patys puikiai išmano automobilio sandarą, o automobilio dalių parduotuvės konsultantas jiems daugiau skirtas kaip keliems juokeliams persimesti, o ne patarimui gauti. Vis dėlto, dabar vis daugiau žmonių ne patys rūpinasi savo automobiliais, o veža juos pas remonto meistrus. Tai leidžia užsidirbti visų profesijų atstovams bei taupo laiką, nors reiškia papildomas išlaidas. Tokie veiksmai ypač būdingi jaunesniajai kartai, kuriai, dažniausiai, stinga laiko net laisvalaikiui. Vis dėlto, ar net perdegus automobilio lemputei reikėtų kreiptis į remonto meistrus?

Automobilio lemputės – jų pasirinkimas didelis, bet nekelia sumaišties

Perdegus ar dėl kitų priežasčių nustojus veikti automobilio lemputei ir neturint žinių, kokios lemputės reikėtų, nevertėtų iš karto pulti į parduotuvę. Automobilių lempučių pasiūla – itin didelė, jos gali skirtis savo skleidžiamos šviesos spalva, intensyvumu, dydžiu, gamintoju ir kitais aspektais.  Ką gi pirmiausia reikėtų padaryti? Išsiaiškinti, ar patys sugebėsite pakeisti neveikiančią lemputę.

Namuose ar prie automobilių detalių parduotuvės, pabandykite išimti automobilio žibintą. Paprastai jis laikomas vos keliais varžteliais ir tai padaryti nėra sudėtinga. Atidarykite žibintą ir ištraukite ant kontaktų pajungtą lemputę, pabandykite ją atsukti. Jei visi šie žingsniai pavyko – jums tikrai pavyks ir visas likęs procesas!

Jei automobilio lemputės norite ieškoti internetu namuose, paprasčiausiai parsineškite lemputę namo ir įsijunkite visagalį Google. Paieškoje surasite tikrai nemažai automobilių dalimis internetu prekiaujančių įmonių ir rasite jų pasiūlą – tuomet galėsite reikiamą lemputę užsakyti internetu arba nuvažiuoti į įmonės fizinę buveinę. Žinoma, galimas variantas, kad tik iš prekių nuotraukų tinkamą lemputę bus sudėtinga išsirinkti – tuomet iš pradžių paieškokite informacijos, kokios lemputės reikalingos Jūsų automobiliui.

Žinant, kokios lemputės jums reikės ir ją fiziškai matant, siūlomas platus lempučių pasirinkimas nekelia sumaišties – renkatės tik pagal kainą ir gamintoją.

Parduotuvių konsultantai – išnaudokite juos

Jei turite automobilio lemputės pavyzdį ir nesate tikras, kokį gamintoją pasirinkti, arba, jei tiesiog neturite laiko vaikštinėti po parduotuvę ir rinktis iš gausos prekių, drąsiai kreipkitės į parduotuvės konsultantą. Klaidingai kartais manoma, kad parduotuvės konsultantas skirtas tik kasos kvitui paduoti ir pinigams paimti – jis turi puikias žinias, išmano rinką, mato, kokius pasirinkimus dažniausiai daro klientai. Automobilių lemputės paieškos bus kur kas greitesnės ir lengvesnės, jei pasitelksite į pagalbą specialistus. O jei jie suklys, galėsite kaltinti ne save, o juos.

Esant poreikiui, galite apsilankyti tiek internetinėje svetainėje, tiek ir fizinėse parduotuvių atstovybėse (pvz. tokią galimybę siūlo Autoaibė). Tai leis iš anksto sužinoti ne tik pasiūlą, bet ir apytiksles kainas.