Kita

Apie automobilių strėlių įvores

Paskelbta

Transporto priemonių įvorės yra mažos, iš gumos arba poliuretano pagamintos pakabos dalys. Jos naudojamos izoliuoti vibraciją, užtikrinti amortizaciją ir sumažinti trintį tarp Jūsų automobilio metalinių dalių. Dažniausiai montuojamos, pasitaikančios yra valdymo svirties, kurios dar žinomos kaip A formos arba žiedo formos įvorės, ir šarnyrinės. Tačiau taip pat galima rasti ir kitokių tipų, išdėstytas keliose vietose tarp Jūsų transporto priemonės pakabos ir rėmo. Salvis.lt serviso specialistai pažymi, kad šios detalės, kaip ir kitos, laikui bėgant nusidėvi, todėl neretai reikalingas strėlių įvorių remontas.

 

Kaip dažnai jas reikia keisti?

 

Kadangi automobilių įvorės gaminamos iš lanksčių medžiagų, tokių kaip guma ir poliuretanas, galite tikėtis, kad jos, pastoviai naudojamos, natūraliai nusidėvės. Paprastai tai nutinka dėl ilgo suspaudimo laiko arba junginio nusidėvėjimo, kuris atsiranda dėl ekstremalių oro sąlygų ir sąlyčio su cheminėmis medžiagomis, tokiomis kaip variklio alyva. Kaip dažnai jas reikia keisti galiausiai priklauso nuo Jūsų kasdienių vairavimo sąlygų bei vairavimo stiliaus.

 

Kaip žinoti, kada laikas keisti įvores

 

Įvorės izoliuoja vibraciją ir mažina trinti tarp metalinių dalių, todėl sugedusių įvorių garsas gerai girdimas. Jei patiriate žemiau išvardintus punktus, Salvis.lt specialistai pažymi, kad tada reikalingas strėlių įvorių remontas, patikra arba keitimas:

 

  • Per didelė vibracija ir kelio triukšmas transporto priemonės salone;

 

  • Trintis skamba kaip girgždėjimas arba daužymasis, sklindantis iš ratų sparnų;

 

  • Bet koks rėmo barškėjimas smūgio metu (dėl nelygaus, grublėto kelio paviršiaus);

 

  • Per daug laisvas vairavimas.

 

Patiriant bet kokius įtartinus garsus, rekomenduojama atlikti automobilio apžiūrą servise.

 

Įvorių keitimas

 

Kaip ir kiekviena kitokia pakabos sistemos dalis, patariama keisti įvores tada, kol jos dar visiškai nesugedusios. Dėl to, pravartu jų nusidėvėjimo lygį tikrinti kiekvieną kartą apsilankius servise, atliekant transporto priemonės apžiūrą. Jūsų strėlių įvorių remontas, keitimas, gali būti atliekamas profesionalių Salvis.lt specialistų, kurie taip pat duos patarimų, kaip prižiūrėti šias detales.

 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie įvorių diagnostiką ar priežiūros svarbą, susisiekite su patikimu automobilio servisu. Taip sužinosite viską, ką norite apie šias svarbias transporto priemonės detales ir būsite pasiruošę, kai ateis laikas jas apžiūrėti, pakeisti.