Namams

4 patarimai renkantis roletus

roletai plastikiniams langams

Langų uždangos yra lengva priemonė, norint atnaujinti namų dizainą. Tai gali būti tiek kitos spalvos užuolaidos, žaliuzės ar roletai. Pastarasis variantas yra vienas praktiškiausių ir labiausiai mėgstamų įvairaus tipo namuose. tačiau net ir renkantis, atrodo, pačias paprasčiausias langų uždangas, vertėtų žinoti kelis dalykus. Taigi, pateikiame kelis esminius patarimus apie roletus.

Kada ir kokius rinktis?

Roletai gali būti labai skirtingi. Tai roletai plastikiniams langams, tradiciniai roletai, diena-naktis tipas, uždangos nuo saulės ir karščio, dar vienai pagaminti dvigubų juostelių, kiti specialiai skirti stoglangiams, palaikantys pastovią patalpos temperatūrą, saugantys nuo atspindžių… pasirinkimo įvairovė tokia plati, kad pasimesti yra tikrai labai lengva. Be to, skirtingi audiniai taip pat gali turėti įtakos. Į ką atkreipti dėmesį, kas svarbiausia renkantis roletus

 1. Jei jau nusprendėte namuose kabinti roletus, atsižvelkite į kurią pusę atsiveria vaizdas.
  Šiaurė, Pietūs, Rytai ar Vakarai. Nuo to priklauso kiek saulės patenka į patalpą ir kokio tipo roletų Jums prireiks. Štai, pavyzdžiui, jei langai yra į Šiaurę, tuomet kambarys visada skendi šiokioje tokioje prietemoje, tad galbūt čia roletai nelabai reikalingi ir geriau rinktis paprastas užuolaidas? O jei langai į pietinę pusę, Jums gali prireikti roletų, apsaugančių nuo saulės ir karščio.
 2. Svarbi ir kambario paskirtis.
  Roletai gali atlikti dieninių arba naktinių užuolaidų funkciją. Tad jei norite šių langų uždangų miegamajame, rinkitės storesnio audinio roletus. O jei renkate langų uždangas patalpai, kurioje dirbate prie kompiuterio, ieškokite uždangų, kurios padeda išvengta nemalonių atspindžių ant ekranų ir blizgių paviršių.
 3. Langų tipas.
  Roletai plastikiniams langams yra šiek tiek kitokie, nei įprastiniai. Šie dažnai turi specialų rėmelį, kuris, atidarius langą iš viršaus į apačią, neleidžia roleto medžiagai atsiplėšti nuo lango stiklo. Be to, jiems taip pat priskiriama speciali kasetę, po kuria audinys pasislepia. Ypač dideliems langams verčiau ieškoti uždangų, kurios sujungiamos į vieną sistemą, nes dažniausiai šie dengiami keliais roletais.
 4. Derinimas prie interjero.
  Atsižvelkite į spalvas ir jų suderinamumą patalpoje. Bene geriausias variantas, kai uždangų spalva dera prie sienų atspalvio, tačiau nereikėtų jos rinktis visiškai tokios pat. Vienu atspalviu tamsesnis variantas atrodys ir gražiau, ir stilingiau.