Darbas

3 priežastys, kodėl Jums reikalinga laisvų rankų įranga

vairuodami naudokitės laisvų rankų įranga

Labai daug žmonių vis dar nesuvokia, kad laisvų rankų įranga yra vienas tų vairuotojų aksesuarų, kurie gelbsti gyvybes. Iš pirmo žvilgsnio, atrodo, kad nieko juk čia tokio, jei štai stovėdamas prie šviesoforo imsite ir atsiliepsite į skambutį. Tačiau iš tiesų, mobilieji telefonai kelia priklausomybę. Psichologai teigia, kad išmanieji įrenginiai – viena ryškiausių šio amžiaus rykščių. Tad šįkart nusprendėme kalbėti apie mobiliųjų telefonų įtaką vairavimo įpročiams ir pateikiame net 3 priežastis, kodėl verta pradėti naudotis laisvas rankas suteikiančiais įrenginiais.

Padalijamas žmogaus dėmesys

Vairuojant labai svarbu tiksliai sutelkti dėmesį į kelią. Vis dėlto, vairavimas nėra labai paprastas procesas. Svarbu stebėti ženklus, kelio vingius, nepamiršti rodyti posūkių, nuolat stebėti, ar į kelią neišbėgs pasimetęs vaikas, ar nesugalvos skersomis į kitą pusę eiti močiutė. Tokių dalykų pasitaiko ir labai dažnai. Kalbant telefonu žmogaus dėmesys pasidalija. Pirmiausia – reikia atsiliepti, o tam reikia atitraukti vieną ranką nuo vairo. Būtinai nuleisti akis ir pažvelgti į ekraną, kad pamatytumėte, kas skambina. Naudojantis laisvų rankų įranga bėdų būtų truputį mažiau. Vis dėlto, kalbant dėmesys pasiskirsto, o viena ranką laikyti telefoną taip pat pavargstama.

Kalbant telefonu žmogus išsiblaško, dėmesio koncentracija į kelią susilpnėja, daugiau siekiama išgirsti, kas kalbama kitame gal. Tiesa skaudi, tačiau mobiliaisiais telefonais už vairo naudojasi 50% vairuotojų. Kyla klausimas, kiek iš jų naudojasi tam pritaikyta įranga? Visi. Norisi paklausti, kuo laisvų rankų įranga pagelbės? Pateikiame Jums kelias priežastis, kodėl ją verta įsigyti.

• Dažnai mėgstate kalbėtis telefonu vairuojant vien todėl, kad nebūtų liūdna.

Tokiais atvejais geriau įsigyti įrangą su bluetooth sistema. Taip galėsite kalbėtis telefonu stebėdami kelią, turėdami abi laisvas rankas ir neatitraukdami dėmesio nuo kelio, nes kalbantysis skambės per garsiakalbį.

• Esate užsiėmęs verslo žmogus, kuriam labai svarbu nuolat atsiliepti į skambučius, tačiau negalite pakęsti ausinių.

Įsigykite specialią į vieną ausį įsikišančią ausinę, kurios laidai nesipainios ir leis ramiai toliau vairuoti. Įjungti ir atsiliepti – tas pats, kas pasikasyti ausį. Tokio laisvų rankų įranga taip pat valdoma bluetooth ryšio pagalba ir yra ypač populiari.

Jūsų automobilis neturi sistemos, kuri jungtųsi per bluetooth ryšį ir leistų kalbėti per garsiakalbį, tačiau skambučiai atakuoja nuolatos

Neleiskite sau blaškytis

Naudokite laisvų rankų įrangą kalbėdami telefonu – bus ne tik mažiau streso, bet ir daug patogiau. Tas pats, kas kalbėti su žmogumi sėdinčiu šalia.

Sumažinti avarinių situacijų skaičių galite patys ir visai nesudėtinga. Tiesiog skirkite dėmesio savo patogumui ir saugumui. Ausinės ar kita panaši įranga leis ne tik patogiau vairuoti, bet ir išvengti avarinių situacijų, kai staiga kažkur pradeda skambėti telefonas.