Laisvalaikiui

3 didžiausios klaidos renkant pirmą dviratį vaikui

Vaikiški dviračiai, vaikiški dviračiai internetu, dviračiai vaikams

Dviratis – puiki transporto ir laisvalaikio praleidimo priemonė, apie kurios teikiamą naudą galima būtų kalbėti valandų valandas. Būtent todėl tėvai stengiasi savo mažuosius išmokyti važiuoti dviračiu – tai padeda nukreipti jų energiją, gerina gebėjimą susikoncentruoti ir bendrą kūno kontrolę. Be to, važinėjimas dviračiu gali tapti puikiu kasdieniu užsiėmimu ir buvimo gryname ore laiką naudingai padidinti sėdėjimo prie kompiuterio ekrano sąskaita. Kaip bebūtų, neretai tėvai neatkreipia pakankamai dėmesio į dviračio pasirinkimą, taip sukeldami nesibaigiančią virtinę problemų. Apžvelgsime 3 grubiausias klaidas, perkant pirmąjį dviratį vaikui.

Parenkamas blogas dydis

Suprantame – vaikai auga labai sparčiai ir vaikiški dviračiai dažniausiai tampa per maži jau po kelių metų. Mintis, jog dviratį reikės keisti taip dažnai, tėvų tikrai nenudžiugina ir bandymas sutaupyti pasireiškia tuo, kad vaikui nuperkamas gerokai per didelis dviratis jo amžiui ir ūgiui. Visų pirma, tai yra pavojinga, nes vaikas negalės jo gerai valdyti ar reikiamu momentu pakankamai pasiekti žemė kojomis. Be abejo, tokiu dviračiu važiuoti vaikus bus nepatogu, jis nesijaus užtikrintai ir, tikėtina, nenorės juo važinėti ilgai.

Pernelyg vaikiškos spalvos

Vaikų poreikiai keičiasi greičiau, nei to norėtų tėvai. Išrinkus rožinės ar žydros spalvos dviratį manant, kad tokios spalvos yra itin mėgstamos vaikų, kitą vasarą galite sulaukti kategoriško atsako iš savo atžalos. Vaikiški dviračiai neturėtų būti perpildyti vaikiškumu: spalvos gali būti ryškios, tačiau neutralios lyties ir amžiaus atžvilgiu: žalia, oranžinė, raudona. Jeigu norėsite dviračio su krepšeliais ir kitais aksesuarais, įsitikinkite, kad jie bus lengvai nuimami, jei vaikas jų staiga nebenorėtų.

Dviratis turi per daug komponentų

Mokymasis važiuoti reikalauja didelio susikaupimo. Jeigu tuo pat metu vaikui reikės dažnai perjunginėti pavaras ar kovoti su sunkiai paspaudžiama stabdžių rankenėle, tai nebus gerai. Atminkite, kad vaikų rankos ir pirštai dar neturi pakankamai jėgos ir jiems veikiausiai trūks įgūdžių važiuoti ir kartu junginėti pavaras. Šiuo atveju labiau tiks vaikiški dviračiai, komplektuojami be didelio pavarų skaičiaus, ypatingai – 2 ar 3 priekinių žvaigždžių. Kelias pavaras turintį dviratį lengviau prižiūrėti, atsiranda mažesnė gedimų tikimybė.

Tikimės, kad rinkdami naują dviratį savo vaikui išvengsite šių klaidų ir jis galės džiaugtis dviračio teikiamais malonumais saugiai ir patogiai.